זירת אסון קריסת המנוף ביבנה
זירת אסון קריסת המנוף ביבנה צילום: Flash90

נתנאל בוכניק, עובד חברת המנופים שאחד מעגורניה קרס אתמול (ראשון) באתר הבנייה ביבנה, היה אמור להיות עם חבריו על העגורן וניצל הודות לטיפול השיניים שקבע לאותו בוקר.

בשיחה עם "ישראל היום" הוא מספר: "בכל בוקר היינו יוצאים יחד לעבודה – אני, בן וגיל. אתמול לקחתי חופש כי היה לי טיפול שיניים, למרות שלחצו עלי לבוא לעבודה. ניצלתי".

הבוקר (יום ב') פורסמו שמותיהם של שני הרוגים נוספים באסון קריסת המנוף ביבנה: בן דקלו, בן 22 שהתגורר בפרדס חנה וברמת גן ויונתן סבג בן 33 מאור יהודה.

רק אתמול העלה דקלו ז"ל תמונה לחשבון האינסטגרם שלו עם תמונה שצילם מהאתר שבו עבד וכתב: "בונים את יבנה".

הרוג נוסף ששמו הותר לפרסום אתמול הוא גיל חזאזי בן 51 מחדרה. גיל הותיר אחריו את אשתו, גילה, ושלוש בנותיהן לידר, עדן ומוריה.

מבדיקה ראשונית של מפקחי משרד העבודה עולה כי באתר סיימו את השימוש בעגורן והוא פורק על ידי חברת רמא מנופים ככל הנראה בצורה לא נכונה ולכן התרחשה התאונה.

ארבעה הרוגים בקריסת מנוף ביבנה

במהלך העבודה קרסו ככל הנראה משקולות המנוף, וצנחו מגובה של יותר מ-50 מטרים. הבדיקה העלתה עוד כי ארבעת ההרוגים היו על המשקולות בזמן הנפילה. ההרוג הרביעי היה על צריח המנוף יחד עם שני פועלים נוספים.

17 בעלי תפקידים שונים עוכבו לחקירה בעקבות התאונה הקטלנית, בהם 11 שנחקרו באזהרה. לקראת שעות הערב אתמול שוחררו ארבעה מעורבים למעצר בית למשך חמישה ימים יחד עם תנאים מגבילים נוספים, והשאר שוחררו בסיום החקירה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו