היסטוריה בבירה: תחרות טניס בינלאומית

לאחר תקופה ארוכה בה לא נערכו תחרויות טניס בינלאומיות גדולות בישראל בכלל ובירושלים בפרט, נפתחה היום תחרות הטניס היוקרתית ATP

נרי וייס , ט"ו באייר תשע"ט

טורניר הטניס היום בבירה
טורניר הטניס היום בבירה
צילום: באדיבת איגוד הטניס

היסטוריה בישראל. במרכז הטניס שבבירה נפתח היום (שני) אחת מתחרויות הספורט הגדולות והנחשבות ביותר בעולם הטניס העולמי - סבב ה-ATP היוקרתי.

התחרות שנעדרה מישראל למשך שנים רבות בעיקר בשל המצב הביטחוני ששרר במדינה ובירושלים בפרט והחלה היום, תתקיים עד לשבוע הבא, כשסך הפרסים בה עומד על 54,160 דולר.

התחרות שנערכת בבירה ביוזמת איגוד הטניס בישראל, עיריית ירושלים והמרכז לטניס בישראל הינה חלק מסבב תחרויות ה-ATP העולמי ובה משתתפים שחקנים מרחבי העולם ובכירי הטניסאים של ישראל ביניהם דודי סלע, עידן לשם, ישי עוליאל, בן פתאל, אור רם-הראל ושחר אלבז.

בטורניר הזוגות נזכה לראות את יוני ארליך הוותיק שישתף פעולה עם הקנדי עדיל שמאסדין. ישי עוליאל ואור רם-הראל ישתפו פעולה יחד בטורניר הזוגות ועידן לשם ישחק עם גלב סקארוב מצרפת.

הישראלים מגיעים בכושר טוב לאחר שסלע סיים כפינאליסט בגמר צ'לנג'ר בגוואנגז'ו, ישי עוליאל זכה בטורניר הרקליון ביוון וניצח בחצי הגמר את עידן לשם. התחרות הביאה לכאן גם כ-50 שופטים ומשקיפים מחו"ל שהגיעו לשפוט בתחרות הבינ"ל.

משחקי הגמר יתקיימו ביום ראשון, כ"א אייר תשע"ט ה-26.05.19 באצטדיון המרכזי של מרכז הטניס הירושלמי, כאשר הכניסה לכל משחקי התחרות ולמשחקי הגמר הינה חופשית.

העובדה שהתחרות מתקיימת בירושלים הביאה לביקוש שיא של שחקנים מרחבי העולם, להשתתף בתחרות הנוכחית, כשזו מהווה גם הזדמנות ממשית עבור הטניסאים והטניסאיות הישראלים, הזוכים למספר כרטיסים חופשים לתחרות, לעשות שדרוג משמעותי בהשגת נקודות דירוג ועוד בתחרות המתקיימת בישראל.

המרכז לטניס בישראל - ירושלים, בו נערכת התחרות היוקרתית, ממוקם בצמוד לאצטדיון טדי ומכיל 20 מגרשים מוארים, מתוכם אחד מקורה וכן אצטדיון מרכזי בעל קיבולת של 1,200 צופים. המרכז אירח במהלך השנים תחרויות בינלאומיות וארציות, את אליפות ישראל האחרונה, תחרויות במסגרת משחקי המכבייה ואליפויות של המרכז לטניס בישראל.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר כי "ירושלים שמחה ונרגשת לארח את תחרות האתגר של סבב ה-ATP העולמי במרכז הטניס בישראל – ירושלים. כעיר הבירה וכעיר בעלת מסורת ספורטיבית מפוארת, ירושלים היא הבמה הראויה לאירוח אירועי הספורט הגדולים בישראל ובהם תחרויות בין לאומיות וארציות בכל ענפי הספורט. אנו מברכים על ההחלטה לקיים תחרות בינ"ל בסדר גדול שכזה במרכז הטניס בישראל – ירושלים, שהינו מרכז הטניס היפה בארץ ושמחים על שיתוף הפעולה האמתי והפורה בין עיריית ירושלים לאיגוד הטניס בישראל. אירוח תחרות האתגר של ה-ATP בטניס מהווה נדבך מרכזי נוסף בתנופת הספורט האדירה שחווה העיר ירושלים בשנים האחרונות וביסוסה כבירת הספורט של ישראל".

יו"ר איגוד הטניס, יוני ירום אמר כי "איגוד הטניס שמח על חזרתה של תחרות האתגר של ה-ATP לירושלים, לאחר למעלה מ-25 שנים. התחרות יוצאת לפועל תחת חסותה של חברת מאיר/וולבו התומכת רבות בטניס הישראלי ובשיתוף פעולה עם רשות הספורט של עיריית ירושלים. תחרות איכותית ויוקרתית זאת מיועדת לעזור לטניסאים הישראלים להשיג נקודות דירוג שיקדמו אותם בדירוג העולמי. בנוסף תתקיים גם תחרות מקצוענית לנשים המעניקה אף היא נקודות דירוג עולמיות. שני אירועים אלו הנערכים במקביל במרכז הטניס בירושלים, ממקמים את הטניס הישראלי שוב בזירה הבינלאומית ומהווים צעד המשכי בניסיונות המחודשים להצעיד את הטניס למקומו הראוי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il