טלוויזיה (אילוסטרציה)
טלוויזיה (אילוסטרציה) צילום: iStock

לראשונה – ענקית השידורים "נטפליקס" תפיק סדרה ביידיש. ראשי נטפליקס הודיעו כי החלו בצילומי סדרת טלויזיה על פי רב המכר "המורדת" של הסופרת דברה פלדמן.

הספר מביא את סיפורה האישי כמי שגדלה למשפחה חרדית בחצר סאטמר, אך כבר בגיל צעיר החלה להתעניין בספרים חילוניים ובגיל בגרות החליטה לעזוב את חסידות סאטמר.

בסדרה אותה מפיקה נטפליקס יקחו חלק מספר שחקנים ישראלים ובהם שירה האס ועמית רהב, והסדרה תשלב יידיש ואנגלית. זו הפעם הראשונה שנטפליקס מפיקה סדרה ביידיש.

רייצ'ל אגבין, מנהלת "נטפליקס אינטרנשיונל" אמרה כי מדובר בהפקה יוצאת דופן עבור ענקית השידורים. "ההפקה הזו מייצגת את העמדה של נטפליקס לגעת בלבבות של הקהל העולמי בעזרת סיפור מאוד אישי וספציפי. מדהים לראות כמה אהבה לפרטים ואותנטיות הוכנסו לפרוייקט הייחודי הזה".

מרבית הסדרה תצולם בברלין, והיא אמורה לכלול ארבעה חלקים. הספר "המורדת" של פלדמן שפורסם בשנת 2011 מגולל את סיפורה האישי והפך בתוך זמן קצר לרב מכר עולמי. פלדמן מספרת בספר, שיהפוך כעת לסדרת טלויזיה, על ילדותה במשפחה אולטרא-חרדית שגידלה אותה לפי כללים נוקשים במיוחד. למרות זאת, נהגה פלדמן לקרוא ספרים חילוניים בסתר, ובגיל 17 אף התחתנה עם אדם אותו הכירה 30 דקות בלבד לפני החתונה. בגיל 19 החליטה פלדמן לעזוב את חצר סאטמר וכיום היא מתגוררת בניו יורק עם בנה.