שיקגו: תוגברה אבטחת המוסדות היהודים

לאחר נסיון הצתה בבית כנסת מקומי ואירועי ונדליזם נוספים בסמיכות לריכוזים יהודיים הוחלט על תגבור האבטחה סביב מוסדות יהודיים

תגיות: שיקגו
בן שאול , י"ז באייר תשע"ט

שיקגו: תוגברה אבטחת המוסדות היהודים-ערוץ 7
שיקגו
צילום: אייסטוק

משטרת שיקגו מגבירה סיורים בבתי כנסת ובבתי ספר ובתי עסק יהודיים לאחר נסיון הצתה בבית כנסת מקומי ואירועי ונדליזם נוספים בסמיכות לריכוזים יהודיים.

מהלך תגבור האבטחה רואה אור לאחר ניסנות ההצתה שתועדו במצלמות האבטחה של בית הכנסת בשכונת לייקוויו במוצאי שבת האחרונה.

שרידי בקבוקי תבערה נמצאו מחוץ למבנה, לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. המשטרה דיווחה כי זיהתה שני חשודים.

בהנהלת בית הכנסת כתבו לחברי הקהילה כי "מישהו ניסה לחלל את המקום המקודש שמשרת כלב הפועם של קהילתנו התוססת. תגובתנו חייבת להיות להקדיש את עצמנו מחדש לכבד את קדושת בית הכנסת שלנו. נחוג את שבת כקהילה, וננצל הזדמנויות אחרות כדי להשתתף בתפילה במהלך השבוע. נעמוד יחד ונתמוך אחד בשני כאשר אנחנו מפחדים או זקוקים לעזרה".

בתקרית הנוספת, הושחתו אתמול כלי רכב שחנו מחוץ לבית כנסת באזור רוג'רס פארק מערב, ושמשותיהם נופצו. סגן מפקח המשטרה המקומית אנתוני ריצ'י הורה להעניק "תשומת לב מיוחדת" לבתי כנסת, בתי ספר יהודיים ועסקים בבעלות יהודית בזמן שפשעים אלה נחקרים, כך הודיע דובר המשטרה אנתוני גוליילמי.

הרב דוד וולקנפלד מספר ששלושה בקבוקים שבורים עם מגבות שחורות חרוכות נמצאו מחוץ לבית הכנסת.

דובר המשטרה אמר כי הבלשים גם חוקרים את ניפוץ חלונות מכונית מחוץ לבית הכנסת באזור רוג‘רס פארק. הם אמרו כי הם מחפשים חשודים שונים בנסיון ההצתה ובהשחתת המכונית.