ניב עפרון, אילהם זכאייב, אורי ששון, שושי רושנבסקי
ניב עפרון, אילהם זכאייב, אורי ששון, שושי רושנבסקיצילום: עמותת ריסטארט

למעלה מ-200 מהנדסים, מתכנתים, מעצבים, פיזיותרפיסטים, רופאים ועוד התכנסו יחד בתל אביב כדי לבנות 19 מוצרים ושירותים שייענו על 19 אתגרים יומיומיים של פצועים מצה״ל ומצבאות צרפת ואזרבייז׳ן.

אנשי המקצוע הגיעו בהתנדבות במסגרת פרויקט 'ביחד פורצים גבולות' שח עמותת ריסטרט ובשיתוף מיזם TOM.

בין המוצרים שפותחו באירוע: פתרון להרמת משקולות, פתרון שיאפשר מדידת נוזלים בכביסה ובבישול לעיוורים מבלי צורך להיעזר באחרים, מוצר שיאפשר לטייל עם הכלב, פתרון והתאמה של זוג אופניים אשר יאפשרו עצמאות ושליטה בטוחה בזמן רכיבה של קילומטרים רבים, כסא לאולימפיאדת טוקיו 2020 עבור ספורטאי פראלימפי, פתרון שיאפשר לנגן ללא כאבים ועוד.

עבור אוהד בן ישי, הפצוע הקשה ביותר במבצע צוק איתן, פותח צמיד מיוחד שיעזור לו לחזור לנגן על פסנתר ומוצר שיאפשר לו לחזור לרכוב על אופנים.

"שלום, קוראים לי אוהד בן ישי, נפצעתי בראש בצוק איתן", מסר בן ישי. ''קשה לי לדבר אבל אני מבין הכל. כולנו עוברים תקופות קשות בחיים, הסוד הוא למצוא את מה שמחזק אותנו".

ניב עפרון, מנכ"ל Restart, אמר ''זאת הפעם השנייה שאני עומד פה בתור מארגן והמוציא לפועל של האירוע המטורף הזה- מייקרס פור הירוס. למי שלא מכיר, לפני שלוש שנים הגעתי לפרויקט הזה בתור חייל פצוע בעצמי.

''במהלך מבצע "צוק איתן" בשנת 2014 נפצעתי מירי. קיבלתי כדור אחד ביד וכדור שני בחזה. לצערי הרב, בנוסף לכל זה, במהלך אותו מבצע איבדתי שלושה מחבריי לצוות: מתן גוטליב, עומר חי וגיא אלגרנטי. בשנת 2016, נחשפתי לפרויקט הזה- מייקרס פור הירוס. בפגישה הראשונה עם הצוות, שאלו אותי מה אני רוצה לעשות ומבלי לחשוב יותר מדי, ובגלל המוד הקרבי שעוד הייתי בו, ביקשתי לעשות מתח.

''וככה, אחרי יום אחד בלבד, עליתי את העליית מתח הראשונה שלי מאז הפציעה. החוויה הזאת הראתה לי שלמרות שחשבתי שיש המון דברים שאני לא אוכל לעולם לעשות, אם ארצה מספיק אין באמת גבול. וזה מה שאנחנו עושים במייקרס פור הירוס. אנחנו משתמשים בטכנולוגיה, ובכוח של הקהילה, כדי לעזור לפצועי צבא להגשים את מה שהם חולמים לעשות.

''היום אנחנו מסיימים שלושה ימים של יצירה. כל האירוע הזה נועד להעלות את המודעות לאתגרים של פצועי צבא. יש לכולנו עוד דרך ארוכה, והאירוע הזה רק מחזק אותם להמשיך לעבור את תהליך השיקום הזה. הצלחנו להגיע ל-200 מתנדבים, 19 פרויקטים ב-3 ימים. והיד עוד נטויה", אמר.