ייצר מטען והניח ליד הבית שבו גרה אימו

כתב אישום הוגש נגד תושב תל אביב שהניח מטען סמוך לבניין המגורים בו גרה אימו, על רקע סכסוך משפחתי.

ערוץ 7 , י"ט באייר תשע"ט

ארכיון
ארכיון
צילום: דובר צה"ל

הפרקליטות הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד מנחם סבח, תושב תל אביב בן 36, בגין ייצור, הובלה והחזקה של נשק, היזק בזדון ומעשה פזיזות בחומר נפץ. סבח הניח מטען סמוך לבניין המגורים בו גרה אימו.

על פי כתב האישום, ב-28 באפריל 2019 הגיע סבח לבית אימו בתל אביב כדי לסעוד עם בני משפחתו.

במהלך הביקור, התגלע ויכוח בין זוגתו של סבח ובין אמו, בעקבותיו כעס על אמו, הטיח אבן בדלת זכוכית בבניין המגורים בו נמצא בית האם ולאחר מכן בעט בדלת הזכוכית ברגלו.

בעקבות מעשיו של סבח נגרם נזק לדלת, ואמו של הנאשם נשאה בעלות התיקון בסך 800 ש''ח. בהמשך לאמור, גמלה בליבו של סבח ההחלטה לייצר מטען חבלה ולפוצצו סמוך לבית האם.

סבח ניגש לחנות לממכר חומרי בניין ורכש צינור מתכת הניתן לאטימה בשני קצותיו על ידי כיפות מתכת.

סבח הכניס אל תוך הצינור חומר בעירה רב שמקורו בזיקוקי ניצוצות, אטם את הצינור משני קצותיו באמצעות כיפות מתכת תואמות ועטף אותו באמצעות סרט דביק, כך שברשותו היה מטען חבלה נפיץ.

ב-13 במאי, בשעות הבוקר המאוחרות, הגיע סבח סמוך לבניין בו גרה אימו כשהמטען בחזקתו, הניח את המטען על הקרקע סמוך לבניין, הצמיד למטען פיסת בד שמצא במקום על והצית את פיסת הבד באמצעות מצית.

כתוצאה ממעשיו של סבח התפוצץ המטען ונשמע במקום קול נפץ חזק. לאחר שפוצץ את המטען סמוך לבית אמו, נמלט הנאשם לעיר נתיבות, שם נעצר למחרת היום.