פעוט בן שלוש נספה בשריפה בצפת

19 בני אדם נפגעו בשריפה בבניין מגורים בן שמונה קומות ברחוב דוד אלעזר בצפת. אחד מהם, פעוט בן שלוש, פונה לבית החולים שם נקבע מותו

ערוץ 7 , כ' באייר תשע"ט

שריפה
שריפה
צילום: כונני הצלה טבריה

אלעד פריזאט, פעוט בן שלוש, מת היום (שבת) בשריפה שפרצה בבניין מגורים ברחוב דוד אלעזר בצפת.

הוא פונה לבית החולים זיו שבעיר כשמצבו אנוש, תוך כדי פעולות החייאה, אך בהמשך נקבע מותו.

בנוסף אליו, נפגעו עוד 18 בני אדם, בהם ילד בן ארבע הסובל מכוויות שפונה אף הוא לבית החולים ונערה בת 14 הסובלת מקשיי נשימה. היתר סובלים משאיפת עשן.

במשטרה אמרו כי "בין הפצועים גם דיירי הבניין שהועלו לגג על ידי השוטרים על מנת להרחיקם ממוקד השריפה ובהמשך פונו על ידי לוחמי האש ובתיאום מולם".

אמו של הפעוט שמת סיפרה שהם הופתעו מהאש שהופיעה בדירה מאחר שלא היו מכשירי חשמל בדירה שיכולים היו לגרום לקצר. מבית החולים נמסר כי "למרות מאמצי ההחייאה של הצוות הרפואי במשך שעה, בפעוט בן השלוש וחצי, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. אנו משתתפים בצער המשפחה. נמצא איתם צוות רפואי ועובד סוציאלי".

"כשהגענו למקום ראינו עשן סמיך יוצא מחלונות בבניין והמולה רבה ברחוב. מיד חברנו לכוחות הכיבוי שחילצו אלינו נפגעים", סיפרו חובש רפואת חירום במד"א, זוהר פרגון, והפרמדיק אורן נאמן.

"בסמוך לכניסה לבניין הם העבירו אלינו פעוט כבן שנתיים שסבל מכוויות והיה מחוסר הכרה על רקע שאיפת עשן, מיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי מציל חיים ולבצע בו פעולות החייאה ופינינו אותו לבית החולים זיו בעיר תוך כדי טיפול רפואי שכלל הנשמות, עיסויים ושימוש בתרופות מיוחדות כשמצבו קריטי", שחזרו.

החובש הבכיר יהודה חיים הצטרף לדבריהם וסיפר כי "בזירה הייתה המולה רבה, כוחות הכיבוי פעלו לכיבוי האש ולחילוץ הנפגעים שהיו לכודים בדירות בבניין שעלה באש. נערכנו מחוץ לבניין עם אלונקות וציוד מציל חיים וקלטנו אלינו את הנפגעים, שסבלו בעיקר משאיפת עשן. ביצענו בדיקות רפואיות לכלל הנפגעים, הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני שכלל חמצן על מנת למנוע את החמרת התסמינים של שאיפת העשן ופינינו אותם לבית החולים כשמצבם יציב".