אהוד אולמרט
אהוד אולמרט צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, אשר השתתף אמש (מוצ"ש) בהפגנת האופוזיציה נגד החלשת מעמד מערכת המשפט, תקף הבוקר את נתניהו בראיון בערוץ 12.

"אני מעולם לא התקפתי - לא את הפרקליטות לא את המשטרה ולא את בתי המשפט", טען אולמרט. "לא ביקשתי חוק חסינות ולא פסקת התגברות בזמן שכיהנתי בתפקידי כראש ממשלה. אני תקפתי אחרי שזוכיתי בבית משפט, כדאי שאנשי הליכוד שעסוקים בניסיונות נואשים להגן על ראש ממשלה שמתנהג כעבריין נמלט, כדאי שיזכרו את זה".

אולמרט המשיך: "בכל תקופת כהונתי כראש ממשלה לא אמרתי מילה לא נגד הפרקליטות לא נגד פרקליט המדינה לא נגד היועץ המשפטי ולא נגד אף אחד מהגורמים שעוסקים באכיפת החוק. חשבתי אז שלא היה מקום להעמיד אותי לדין, אני משוכנע היום שלא הייתה הצדקה להרשיע אותי, ואני חלוק על פסיקת בית המשפט העליון".

"הוא רוצה לשנות את חוק החסינות כדי להתאים אותו לנסיבות האישיות הפרטיות שלו", תקף אולמרט, "הוא רוצה להעביר חוק שייקבע פסיקה שבית המשפט העליון איננו רשאי להתערב לא רק במה שקשור לחקיקה אלא גם בהחלטות אדמיניסטרטיביות של הממשלה דבר שהוא הופך את מדינת ישראל לסולטנות דוגמת טורקיה ומדינות אחרות לא דמוקרטיות, זה דבר בלתי מתקבל על הדעת, בלתי נסבל זה ניסיון לערער את היסודות הבסיסיים ביותר של החיים הדמוקרטיים במדינת ישראל וכך אני לא נהגתי".

ראש הממשלה לשעבר שהורשע הסביר: "אני חשבתי שפסיקת בית המשפט בענייני הייתה לא מוצדקת, אני חשבתי שלא היה מקום להעמיד אותי לדין, אני חשבתי שהחקירות שהתנהלו נגדי לא שלוש שנים, אלא שבועות וחודשים ספורים, היו בלתי מוצדקות בעליל. אבל הרכנתי את ראשי מול הכרעות בית המשפט, כפי שאדם שמאמין בדמוקרטיה צריך לעשות ואת זה בדיוק רוצה ביבי נתניהו לשנות כי הוא מתנהג כעבריין נמלט".