חברת נקיון. אילוסטרציה
חברת נקיון. אילוסטרציה צילום: iStock

תפעול של משרד הוא אינו דבר טריוויאלי ויש הרבה מאוד אלמנטים שמרכיבים משרד מצליח.

למשל, התוכן של המשרד, ההתנהלות הלוגיסטית שלו, הבנייה שלו וההון האנושי, אך בכל מקרה יש צורך בהרבה מאוד שירותים מקיפים, כאשר הבולט שבהם הוא שירות של ניקיון משרדים.

יש לא מעט חברות העוסקות בניקיון משרדים, אותן חברות יכולות לתת מענה הן למשרדים המפוארים ביותר והן למשרדים הישנים והרעועים יותר. המענה הוא כמובן שונה, שכן במשרדים החדשים יש צורך בתחזוקה ובניקיון בסיסי בתוספת של ניקיון מקיף אחת לתקופה, בעוד במשרדים הישנים יש צורך בתחזוקה אינטנסיבית שהיא על בסיס יום יומי.

המטרה העיקרית של חברת ניקיון משרדים היא לגרום לעובדים וללקוחות להרגיש שהם נמצאים במקום נעים וכזה שנותן את כל התנאים לעבודה ולשהייה ארוכה. עובדים נמצאים במשרד במשך 8 או 9 שעות, שזה הרבה יותר ממה שהם נמצאים בבית כאשר הם ערים, ולניקיון המשרד יש משקל גדול באפקטיביות וטיב העבודה. אנשים רבים, שנחשבים לעובדים איכותיים, לוקחים גם נושאים כמו היגיינה ותנאי עבודה בשיקול שלהם בבחירת עבודה, וזאת מעבר לשיקולי השכר, הגאוגרפיה והתוכן של המשרה.

כל אחד רוצה להגיע לעמדת עבודה ניקיון, עם פח מרוקן ועם שולחן ומחשב אשר לא מלאים אבק. החשיבות היא גדולה גם מבחינת הלקוחות, שמגיעים למשרד כדי להתרשם מכרטיס הביקור של העסק, ורוצה לסגור עסקאות או להתחיל לעבוד בשיתוף פעולה. משרד נקי ומסודר מקרין באופן ישיר על העסק ועל הרצינות שלו, ולכן זהו תחום שכדאי מאוד להשקיע בו.

הערך המוסף של ניקיון משרדים

חברת ניקיון משרדים חייבת להיות מסוגלת לתת מענה מקיף ללקוחות שלה, אך זה מתחיל עם בעל עסק שמבין את הרצונות והצרכים של המשרד שלו. יש משרדים קטנים, שלא מארחים לקוחות, וזקוקים לניקיון מינימלי של עמדות אישיות, מטבח ושירותים בלבד.

מנגד, ישנם משרדים גדולים יותר שדורשים תחזוקה של מספר אנשים לאורך רוב שעות העבודה, וזה כולל ניקיון של הלובי וחדר הכניסה, חדרי ישיבות ותחזוקה של מקומות מועדים לפורענות (שירותים, מטבח) בכל כמה שעות.

כדי לתת שירותים נוספים, הרבה מאוד חברות מגדילות ועושות 'ניקיון פסח' אחת לתקופה, כאשר הן דואגות לניקיון של חברת הניקיון בשעות הערב, כאשר העובדים בבית. יש לא מעט חברת ניקיון בשוק וכל אחת מוסיפה לעצמה תחומי התמחות שונים ומכשור מיוחד, ולכן כדאי לבדוק את הנושא לפני שבוחרים חברה ומבקשים שירותים נוספים. משרד נקי ומצוחצח הוא הסטנדרט כיום, וצריך לדעת לעמוד בתנאים המינימליים של העסקת עובדים.

הנקודות החשובות בהעסקת חברת ניקיון משרדים

בחירת החברה הנכונה תלויה במספר אלמנטים. ראשית, חשוב להתחיל עם סקר שוק ולבחון מספר חברות. לכל חברה יש את הביקורות והדירוגים שלה ברשת, והבסיס הוא לבדוק כמה שיותר. בנוסף, חשוב לשבת עם אנשי חברת הניקיון ולראות שלוחות הזמנים ידועים וברורים לכולם.

יש לתת דגשים לגבי חשיבות של ניקיון ולרדת לפרטים הכי קטנים כדי לא להתאכזב מהשירות. למשל, חשוב לציין ניקיון יומי של המיקרוגל או התחלת הניקיון עם הלובי ולא עם החדרים הפרטיים. גם הנושא החוזי הוא חשוב ויש להגדיר מראש את אורכו וצורת התשלום של החוזה.

בסופו של דבר, כאשר עובדי הניקיון מגיעים לעבוד, הם צריכים להיות שווים את התשלום שמשולם עליהם. הם צריכים לבצע דברים בצורה אוטומטית, אך גם להגדיל ראש ולנקות גם היכן שלא מצפים מהם. המטרה של כולם היא משרד נקי ואופרציה של מעסיק ומועסק אשר עובדת בצורה שנוחה וטובה לכל הצדדים.