הפועל ירושלים מתקרבת לפיינל-פור

עם ניצחון חוץ ו-0:2 בסדרת רבע הגמר על הפועל באר שבע, התקרבה מחזיקת הגביע מהבירה לפיינל-פור כשהיא רחוקה מרחק ניצחון ביתי אחד משם

נרי וייס , כ"א באייר תשע"ט

שלוש פעמים בלבד בתולדות הפלייאוף העליון של ליגת העל בכדורסל, התאוששה קבוצה משני הפסדים רצופים בתחילת הסדרה והצליחה לנצח אותה, אך מעולם לא היו פערי הכוחות כה גדולים כמו בין הפועל ירושלים לעולה החדשה מבירת הנגב הפועל באר שבע.

הערב (ראשון) התקרבה מחזיקת הגביע מהבירה אל מעמד הפיינל-פור פעם נוספת כשהביסה בחוץ את באר שבע בתוצאה 99:75 ועלתה למאזן 0:2 מולה בסדרת רבע גמר הפלייאוף.

ירושלים, שבמשחק הקודם באולם הקונכיה שבבאר שבע רשמה את הישגה הגדול ביותר העונה עם שבירת כל שיא אפשרי, עוד נלחצה מעט ברבע הראשון אך ברבע השני העלתה הילוך ולמעשה גמרה את המשחק כבר אז כשעלתה ליתרון דו-ספרתי אותו לא הצליחה באר שבע למחוק, במה שהיה שחזור מדוייק של המשחק הראשון ביניהן מהשבוע שעבר בסדרת רבע הגמר.

עם רצף של שישה ניצחונות בסדרות רבע הגמר ועם העובדה כי רק שלוש פעמים בהיסטוריה הדיחה קבוצה ממקום 7 קבוצה ממקום 2 ברבע גמר הפלייאוף, נראה כי נס גדול בדמות שלושה ניצחונות רצופים של באר שבע לא יקרה העונה כשזו לא הצליחה לנצח העונה את ירושלים במסגרת ליגת העל בכדורסל.

אחרי שבשלוש מארבע העונות הקודמות בהן זכתה בגביע המדינה, הפועל ירושלים העפילה לגמר הפלייאוף, נראה כי זו תעשה זאת שוב ותעפיל בפעם נוספת אל המעמד היוקרתי ביותר בכדורסל הישראלי, בדרך אולי לזכיה בדאבל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il