ח"כ לשעבר באסל גטאס:
בתי הכלא נועדו להנציח את הכיבוש

באסל גטאס, שהבריח טלפונים לתוך כותלי הכלא למחבל הערבי וליד דקה, השתחרר מהכלא ותקף את המדיניות הישראלית ואת תנאי הכליאה שלו.

תגיות: באסל גטאס
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ט

בתי הכלא נועדו להנציח את הכיבוש-ערוץ 7
באסל גטאס (מימין) בשחרורו מכלא מגידו
צילום: Basel Awidat/Flash90

ח"כ לשעבר באסל גטאס השתחרר הבוקר (שני) מהכלא לאחר תקופת מאסר של שנתיים ואמר כי הכלא הוא "מערכת דיכוי של הכיבוש הישראלי".

בראיון לרשת אל-מיאדין על שהותו בכלא הישראלי אמר גטאס כי "מרכזי המעצר וכל המערכת המשפטית היא מערכת של דיכוי ותפקידה נועד להנציח את הכיבוש".

עוד הוא אמר כי סוגיית האסירים הפלסטיניים צריכה להישאר בראש סדר העדיפויות של הפלסטינים ושהתנאים בכלא הישראלי קשים עבור הפלסטיניים.

כזכור, חבר הכנסת (בל"ד) לשעבר הורשע במסגרת הסדר טיעון, אשר כלל גם התחייבות מצידו להתפטר מהכנסת ונדון לשנתיים מאסר ולתשלום קנס בגובה 120,000 שקלים. כמו כן הוטל קלון על מעשיו - הברחת טלפונים סלולריים למחבל וליד דקה בכלא קציעות.

השופט איתי גונן ברסלר ציין בגזר הדין, "בשים לב להיקף הציוד וזהותם של מקבלי הציוד ונסיבות כליאתם אפשר לומר שמדובר בפוטנציאל ביטחוני בנסיבות מחמירות". השופט קבע כי גטאס ''ניצל מעמדו כחבר כנסת ואת האמון שנתנו בו השיטה הדמוקרטית ושב"ס. האמון שהופר הוא כלפי כלל הציבור ולא רק כלפי בוחריו. יש גם נזק אישי אפשרי של פגיעה באמון הציבור בחברי כנסת אחרים''.