איש העסקים אלי שביט
איש העסקים אלי שביט צילום: יח"צ

בשנה האחרונה הייתה גדילה משמעותית בעסקי הקורסים הדיגיטליים בישראל, ונראה שלחלקם לפחות, הולך טוב מאוד.

החל מקורסים שמלמדים איך להיות מנעולן וקורסים בזוגיות, ועד לקורסים על התנהלות כלכלית ועשיית כסף. בחגיגה השתתפו אפילו אנשים כמו אלון גל ואריק זאבי.

האם זה תחום שכדאי להיכנס אליו?

פרופסור אלי שביט ענה על השאלה במעשים. שביט הוא איש עסקים יצירתי במיוחד, שהחליט ביום אחד לרכוש בגאורגיה שטח טבע בגודל 25,000 מ"ר, סמוך לאחוזה שלו. לשטח הוא קרא על שמו "כפר שביט". שם הוא חי עם אשתו וארבעת ילדיו, מגדל לחם להנאתו ומארח בכפר אנשי עסקים ויזמים שבאים אליו להתייעץ. כרגע יש שם 7 מבנים: 5 למגורים, בריכה, מאפייה, באר ותשתית מים וביוב פרטית, ובניה (סוג של סאונה) ובימים אלו שביט מתכנן בניית כיתת לימודים בכפר. לרחוב הראשי קוראים Saint Eli.

לפחות פעם בשנה הוא גם מגיע לישראל לתת כמה הרצאות, ומי שהיה בהן יודע - שביט יודע לחשוב מחוץ לקופסה, ומספק ציטוטים שכל יזם ואיש עסקים צריכים לרשום. בנוסף הוא הקים בחייו עשרות עסקים. ייבוא רכבי יוקרה, רשת תכשיטים, עסקי נדל"ן, הקמת מפעלים ובשנה אחרונה הוא הקים את המפעל הראשון בגאורגיה לייצור בורקסים.

אחד השירותים ששביט מציע הוא בניית עסק פעיל מההתחלה ועד הכנסה של לפחות 10,000 דולר. הקמת העסק הזה עולה 250,000 דולר, ואם תרצו לבצע בעצמיכם ולקבל ליווי עד התוצאה זה יעלה 25,000-55,000 דולר. אמנם אלו מחירים אסטרונומיים עבור צעירים בתחילת דרכם, אך לא עבור אנשים מבוגרים יותר. כמות הלקוחות של שביט תפתיע את מי שחושב שלישראלים אין כסף.

כמו חברות ויזמים רבים אחרים, גם שביט ראה את הכוח של האינטרנט והבין אותו עוד בתחילת דרכו. הוא מכר מוצרי מידע למעל 6,000 איש, והרוויח מהם למעלה מ-20,000,000 ₪.

החלק החשוב הוא שמתוך 6,000 נתלמידים שהיו לו ב-13 השנים האחרונות, למעלה מ-130 מתוכם הפכו למיליונרים בעצמם. זה כשלעצמו, נתון מדהים אך הגיוני למדי ברגע שמקשיבים קצת לדרך שבה הוא מלמד. לכל דבר יש שיטה מסודרת והיגיון עסקי שעומד מאחוריה. שילוב מדהים בין אסטרטגיה עסקית לביצוע מדוייק.

אלי שביט עם תתלמידים
אלי שביט עם תתלמידים צילום: יח"צ

בשנים האחרונות שביט כמעט נעלם מעולם הדיגיטל בישראל, מפני שהוא ממוקד על פיתוח כפר שביט ומתן ייעוץ אישי, אך את המוצרים שלו, ובמיוחד את ההדרכות על הצלחה באינטרנט, אנשים מחפשים ורוכשים עד היום ורובם כתוצאה מהמלצות של תלמידי עבר.

איש עסקים ישראלי אחר, צבי קרינסקי, החליט להרים את הכפפה ולהחזיר את עסקי הדיגיטל למדף. קרינסקי, תלמיד של שביט בעצמו, בנה עסק בתחום המחשבים שהכניס למעלה מ-7,000,000 ₪, ובעצמו החליט לעבור למוצרים דיגיטליים.

בתור תלמיד של שביט, קרינסקי יצר את הקורס "ווב טייגר", המלמד איך לפרסם בגוגל בחינם, אבל עם תוצאות. הקורס שלו זכה להצלחה אדירה. קרינסקי ראה את הפוטנציאל, ועלה על מטוס לגאורגיה, שם הוא שכנע את שביט לתת לו את הידע שלו, כדי שיוכל להעביר הלאה ולבנות מזה קורס הנקרא "איך ליצור מוצרים דיגיטליים?"

השותפות בינהם הכשירה כבר כ-300 תלמידים ישראלים חדשים שלמדו איך לייצר מוצרים דיגיטליים בעברית, אנגלית ורוסית. קרינסקי ממשיך את דרכו של אלי שביט ומייצג אותו כאן בישראל, וחלק מהתלמידים שלהם הם אנשי עסקים מוכרים בנוף הישראלי. ניתן לראות עדויות של חלקם בקישור הזה.

לפרטים נוספים על הקורס של אלי וצבי לחץ כאן