ח"כ עידן רול: לפטר את רבה של ירושלים

חבר הכנסת מסיעת כחול לבן יצא נגד הרב שטרן שפנה לראש עיריית ירושלים בבקשה למנוע את תליית דגלי הלהט"ב.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ט

עידן רול
עידן רול
צילום: קובי ריכטר/TPS

ח"כ עידן רול (כחול לבן) קורא לפטר את רבה הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן, בשל קריאתו לראש העיר משה ליאון שלא לאפשר תליית דגלי להט"ב בירושלים.

"מכעיס לשמוע ששבועיים לפני פתיחת אירועי הגאווה, בפרט בשנה בה אנו מציינים עשור לרצח בבר נוער וארבע שנים לרצח שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים, הרב הראשי לירושלים יוצא באמירות שפלות ומסוכנות שאין בהן אלא כדי להסית כנגד הקהילה. אין יד לאמירות מסוג זה. אני קורא לפטר את הרב הראשי לאלתר, אין מקום לאדם עם דעות חשוכות ופוגעניות בתפקיד ציבורי", אמר רול.

הוא הוסיף, "הצטערתי לשמוע שעיריית ירושלים הפילה תקציב סיוע לבית הפתוח, ארגון שמטרתו לקדם סובלנות לקהילה הגאה בעיר, בין היתר כדי למנוע התבטאויות כמו של הרב הראשי. אני מקווה שמועצת העיר תתקן את העוול בהקדם".

מעיריית ירושלים נמסר לערוץ 7 כי "העירייה תפעל על פי הנחיות היועץ המשפטי לעירייה, לפיהן יש לתלות את הדגלים. כפי שהיה בכל השנים האחרונות, ובהסתמך על פסיקות בתי המשפט בעניין".

נזכיר כי במכתב ששיגר הרב שטרן לראש העיר משה ליאון לקראת מצעד הגאווה שאמור להיערך בבירה בשבוע הבא נכתב, "לצערי הרב הנני נדרש לנושא כאוב כמו אותו 'מצעד' העומד להתקיים בשבוע הבא. יודע אני שמבחינת החוק אין לראש העיר את היכולת למנוע את המצעד, ועל כן בקשתי ממך שלפחות תתן הוראה שלא להניף את הדגלים שמכערים את העיר".

"אני סומך עליך שתנהג כחכמתך להסיר מעלינו את החרפה הזו ביחוד עכשיו בימים הקדושים שבין יום ירושלים לחג השבועות", הוסיף הרב שטרן.

המכתב

צילום מסך