המנכ"ל התפטר, חבר המועצה חגג

מ"מ ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט שמח על התפטרות מנכ"ל הרכבת הקלה. "האיש שלחץ לעבוד בשבת בבני ברק מוצא עצמו נפלט מהמערכת"

מיכל לוי , כ"ג באייר תשע"ט

המנכ"ל התפטר, חבר המועצה חגג -ערוץ 7
חנוךז זייברט
צילום: פלאש 90

מנכ"ל נת"ע – החברה הבונה את הרכבת הקלה בתל אביב, הודיע על התפטרותו אחרי 5 שנים בתפקיד.

בעיתון 'כלכליסט' העריכו כי המניעים לכך היו חילוקי דעות של בר און עם היו"ר הנכנס רמי בלניקוב.

מ"מ ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט אמר בתגובה כי "בר און היה זה שלחץ לעבוד בשבת בעבודות הקמת הרכבת, אפילו בתוך עיר התורה והשבת בני ברק''.

"לא התקררה דעתו של בר און", מספר זייברט, "עד שהחליט להתנקם בעיר בני ברק בשל הסירוב להסכים לעבודות השבת. הוא הודיע כי ידאג לכך שלא יוקמו תחנות 'מטרו' של הרכבת הקלה בבני ברק, אם העיריה לא תתיר לו לעבוד בשבת.

"עיריית בני ברק כמובן לא נכנעה ללחצים אלה ולא התירה את מה שאין בידה להתיר, חלילה וחס: עבודות בשבת קודש. אכן, התכנית האחרונה שהגיש המנכ"ל המתפטר לוועדה הארצית, כוללת את ביטול תחנות בני ברק כנקמה.

"עתה", הוא מסכם, "המצב הוא שחברת נת"ע עדיין קיימת, העיריה כמובן קיימת ומי שמצא עצמו נפלט החוצה בבושת פנים – הוא הלוחם נגד השבת. כבר כתבו מועצות גדולי התורה כי מי שמחלל שבת אינו רואה הצלחה ומאבד את המזל שלו.

זייברט הוסיף כי "ראוי להזכיר כי גם מנכ"ל רכבת ישראל המחללת שבת בקביעות בעבודות תשתית, שחר איילון, נאלץ להתפטר. יש לקוות כי הבאים במקומו ילמדו ויפנימו כי לא תהיה תפארתם והצלחתם על חילול השבת".