תמונות: הרב דוד לאו ב"מסע חיזוק" בארה"ב

הרב הראשי סיים ''מסע חיזוק'' בקהילות היהודיות בניו יורק ובלוס אנג'לס, והשתתף בין היתר באזכרה ללורי קיי שנרצחה באירוע ירי בפאווי

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ט

תמונות: הרב דוד לאו ב"מסע חיזוק" בארה"ב-ערוץ 7
הרב דוד לאו
צילום: לשכת הרב לאו

הרב הראשי לישראל דוד לאו סיים הבוקר (שלישי) ''מסע חיזוק'' בקהילות היהודיות בניו יורק ובלוס אנג'לס.

ביום ראשון האחרון הגיע הרב לפאווי בקליפורניה, אשם התקיים אירוע לציון חודש לפיגוע בבית הכנסת, בו נרצחה בת הקהילה לורי קיי ונפצעו כמה מבני הקהילה ובראשם שליח חב״ד ורב בית הכנסת במקום הרב ישראל גולדשטיין.

הרב לאו אמר באירוע שנערך בבית הכנסת: ״לורי – לאה, אנו זקוקים לדמעות שלך ולבקשות שלך, אל תפסיקי לבכות ולהתפלל לקב״ה שישלח גאולה וישועה לכל העם היהודי. איחדת במותך את כל עם ישראל ואנחנו מבקשים שתהיי מליצת יושר על כולנו''.

כמו כן הזכיר הרב הראשי את גבורתו של רב בית הכנסת ושליח חב״דהרב גולדשטיין, אשר איבד חלק מאצבעותיו באירוע הקשה, כשגם לאחר שנפצע סייע לבני הקהילה האחרים שהיו זקוקים לכך ורק לאחר מכן פנה לטפל בעצמו.

''מסע החיזוק'' של הרב לאו החל ביום שלישי בשבוע שעבר בקהילת באר הגולה בניו יורק, שם ביקר בישיבה ובבתי הספר המקומיים. הרב הראשי נפגש עם רבני האזור שהעלו מספר סוגיות סבוכות אשר הם עוסקים בהם בימים אלו, והמתינו להכרעתו של הרב הראשי.

בסיום הביקור שיבח הרב לאו את חברי ורבני באר הגולה על עבודת החיזוק והקירוב אשר ניתן להתרשם כי משקיעים בה רבות ומצליחים לקרב רבים לאביהם שבשמים.

ביום השני למסע החיזוק הגיע הרב לאו לקווינס, למרכז הקהילתי של יהודי בוכרה אשר התרגשו מאד לקראת בואו של הרב הראשי אשר מקיים במשך שנים רבות קשר חם ואוהב עם בני הקהילה הבוכרית בכל העולם.

עם הגעתו של נשיא בית הדין הגדול התקיימה שיחת חיזוק מיוחדת לבני הקהילה. לאחר מכן נשא הרב שיעור כללי בכולל האברכים על הלכות שבת. בהמשך הגיע הרב הראשי לבית הספר ולמוזיאון הבוכרי. בסיום הסיור התקיימה ארוחת צהרים חגיגית יחד עם נשיא הקהילה הבוכרית בוריס קנדוב.

בבוקר יום חמישי הגיע הרב הראשי לתפילת שחרית באוהל הרבי מלובביץ' ולאחר מכן המשיך ללוס אנג׳לס, שם ערך שבת מיוחדת ומרוממת בקהילת יבנה במהלכה ערך הרב הראשי את סעודות השבת יחד עם בני הקהילה וכן מסר שיעורים בבתי הכנסת השונים.

במוצאי שבת התקיימה סעודת מלווה מלכה לכבוד ר׳ שמעון בר יוחאי בהשתתפות נגן הקלרינט חיליק פרנק. בסיום הביקור הודו בני הקהילה לרב הראשי על מאמציו והזמן הרב שהקדיש עבורם וכן על השבת המיוחדת והמחזקתטוען....

צילום: לשכת הרב הראשי