"גזר דין מוות - והם יפסיקו לפגע בנו"

אמה של תהל הקטנה שנפצעה מבקבוק תבערה הגיעה היום לדיון במשפטו של המחבל: "קשה להיות פה, אבל אותנו הם לא יפילו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ט

סיגל סופר, אמה של תהל הקטנה שנפצעה קשה מבקבוק תבערה שהשליכו מחבלים לעבר מכונית משפחתה לפני כשלוש שנים וחצי, הגיעה היום (שלישי) לדיון במשפטו של אחד מחברי חוליית הטרור.

"באנו בפעם הראשונה לבית המשפט כדי להעיד מול המחבל הנתעב, שלוש שנים וחצי אחרי שהוא ועוד שלושה מהחברים שלו זרקו עלינו שני בקבוקי תבערה שחדרו לרכב שלנו והתחילו שריפה באוטו.

''הילדה שלנו בת השלוש, תהל, נשרפה בכל החלק האחורי של הגוף שלה והייתה בבית חולים ובתהליך שיקום מאוד ארוך, עד היום היא ואחים שלה שהיו ברכב נזקקים להמון סיוע פסיכולוגי, כדי לחזור לשגרה".

סיגל מספרת שזו הפעם השניה שבה הם נפגעים מטרור: "זו הפעם השניה שאנחנו חוטפים וחווים את הרוע הזה והשנאה הזאת כלפי העם היהודי. באנו לפה וזה לא פשוט ומאוד קשה לעמוד מול הדבר הזה, אבל הרגשתי שאני חייבת את זה לעצמי, חייבת את זה לתהל ולמשפחה, לבוא פעם אחת ולספר את מה שקרה כמו שצריך, כי לא יכול להיות שהם ימשיכו לפגע בנו בכל ואנחנו נלך עם הראש, נביט אחורה ונהיה מבוהלים בכל מקום שאנחנו נוסעים והולכים והם ימשיכו בחיי השגרה שלהם, וימשיכו לרצוח בנו ולפגע בנו".

על עסקת הטיעון הצפויה להיחתם ובמסגרתה יכלא המחבל ל-17 שנים אמרה סיגל: "אני מבינה שזה מה שבית המשפט החליט. אני באתי לפה להגיד שצריך להחמיר איתם כמה שיותר ואם אפשר גם גזר דין מוות למחבל שמנסה לרצוח יהודי זה הפתרון עבורם, פעם אחת או פעמיים והם יפסיקו לפגע בנו, הם יבינו".

כשנשאלת סיגל על תהל, חיוך עולה על שפתיה: "תהל ילדה מתוקה ושמחה. אני רק אומרת את השם שלה ואני מחייכת. ילדה מאוד דעתנית ורוצה לדעת הכל. היום היא בכיתה א' והגוף שלה עדיין מצולק ממש, זו כנראה 'מתנה' שתישאר לה לכל החיים. היא מתומדדת ומדברת על מה שהיא עברה ואנחנו מחבקים ואוהבים אותה".

בסיום דבריה אומרת סיגל שהיא לא מוותרת וממשיכה לנסוע לכל המקומות בארץ: "נסענו לבית אל ונמשיך לנסוע אם צריך. יש לנו ילד נשוי בקרית ארבע, גם אליו בעזרת ה' נמשיך לנסוע. החיים ממשיכים, אותנו הם לא יפילו. בגוש קטיף המשכנו כשעברנו את האירוע הקשה הראשון, ונמשיך עכשיו באותה מידה".