אושוויץ
אושוויץ צילום: יצחק הררי. פלאש 90

בית המשפט בעיר קרקוב בפולין גזר עונשי מאסר על שני צעירים מבלארוס לאחר שהרשיע אותם בשחיטת בעל חיים והשחתת מקום ציבורי בעל משמעות היסטורית.

השופטים גם הטילו קנסות גבוהים על קבוצת צעירים נוספים מרחבי העולם, לאחר שהחבורה שחטה כבשה וקשרה את עצמה אל השלט "העבודה משחררת" בכניסה למחנה ההשמדה הנאצי בפולין.

שני הצעירים מבלארוס עמדו בראש קבוצת צעירים מכל רחבי העולם שהגיעו בשנת 2017 אל מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו בפולין, הסירו את בגדיהם וקשרו את עצמם כאשר הם עירומים לחלוטין אל השלט המפורסם "העבודה משחררת" בכניסה למחנה.

כחלק מהמחאה גם שחטה חבורת הצעירים כבשה מול מחנה ההשמדה, כאשר לדבריהם מדובר היה ב"מופע אמנותי" שנועד להביע מחאה כנגד המלחמות באוקראינה וסוריה. חבורת הצעירים נעצרה על ידי אנשי האבטחה של מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו שהעבירו אותם לידי המשטרה המקומית.

בית המשפט בקרקוב גזר על אדם ביאלייטסקי, אחד הצעירים מבלארוס שעמדו בראש המחאה הלא השגרתית עונש של שנה מאסר בפועל, כאשר חברו מיקיטה ולדזקו נידון לשמונה חודשי מאסר.

על שאר הצעירים מרחבי העולם שלקחו חלק במחאה הוטלו קנסות גבוהים. על פי הודעת השופטים פסקי הדין הם סופיים ואינם ניתנים לערעור.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו