שוטר גנב בעת ביצוע תפקידו - ופוטר מהמשטרה

בית המשפט הרשיע שוטר לשעבר בפריצה לבית של תושב בני ברק ובגניבת כסף ותכשיטים.

תגיות: מח"ש שוטרים
אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ט

שוטר. ארכיון
שוטר. ארכיון
צילום: דוברות המשטרה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע שוטר לשעבר בעבירות גניבה בידי עובד ציבור והתפרצות למקום מגורים.

על פי כתב האישום, ביולי 2017 הגיע השוטר עם צוות הבילוש לבצע חיפוש בדירה בבני ברק. במהלך החיפוש איתר השוטר מעטפה ובה כ-7,500 ₪ במזומן, וכן קופסא ובה שקית תכשיטי זהב. אוסף התכשיטים והכסף לא נתפסו והם נשארו בדירה.

בסיום החיפוש הודיע צוות הבילוש למתגורר בדירה כי הוא מעוכב לתחנת המשטרה. האיש נתבקש ע"י השוטר לנעול את דלת הדירה. לאחר שעשה כמצוות השוטר, מסר לו את מפתחות דירתו והצוות ליווה את בעל הדירה לתחנת המשטרה.

בעוד בעל הדירה מעוכב בתחנת המשטרה, נטל השוטר קטנוע משטרתי, נסע לדירה והתפרץ אליה באמצעות המפתח, וגנב מתוכה את מעטפת הכסף ואוסף התכשיטים. לאחר שהואשם השוטר הוא פוטר מהמשטרה.

בית המשפט כתב בהכרעת הדין כי "בהעדר הסבר מהימן וסביר מצד הנאשם ובהעדר כל אפשרות סבירה אחרת העולה מן הראיות הנסיבתיות, הרי שממכלול הראיות הנסיבתיות, בצירוף שקרי הנאשם בחקירתו- שהנם שקרים מהותיים שאין להם הסבר מהימן וסביר- עולה כי המסקנה ההגיונית האחת והיחידה היא שהנאשם התפרץ לביתו של המתלונן, באמצעות המפתח שהופקד בידיו במסגרת תפקידו כבלש במשטרת ישראל, וגנב את הכסף ואת התכשיטים מהדירה של המתלונן, והדבר הוכח במידת הוודאות הנדרשת בפלילים, דהיינו מעבר לכל ספק סביר".