פסטיבל צמי"ד
פסטיבל צמי"ד צילום: דוברות ירושלים

פסטיבל צמי"ד לשנת 2019 נפתח הערב (ראשון) בטקס מרשים בתיאטרון ירושלים.

פסטיבל צמי''ד הוא בית היוצר של כוכבים בין-לאומיים, והפסטיבל הגדול בארץ לשילוב אנשים עם מוגבלויות שבמסגרתו התגלתה להקת שלווה לראשונה.

פסטיבל צמי"ד ה-13 שנפתח בבירה הערב שם לו למטרה לשלב אנשים עם מוגבלויות בחברה דרך כשרונם ויצירת שיתוף פעולה בין אמנים עם ובלי מוגבלויות. כחלק ממטרות הפסטיבל, תוענק במה לאמנים שיוכלו להציג את כשרונם ותוצריהם בפני כלל הציבור.

בפסטיבל ייקחו השנה חלק למעלה מ-300 יוצרים ואמנים בעלי מוגבלויות מרחבי הארץ בכ-40 מופעים ואירועים שיועלו בבמות ומתחמים ברחבי ירושלים.

באירוע הפתיחה הוענק אות צמי"ד לשלושה אנשים אשר פעלו ללא לאות לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה. הפרס הוענק על ידי ראש העיר, משה ליאון לליהיא לפיד, עיתונאית וסופרת, אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים, וגליה גרנות, פעילה חברתית.

"פסטיבל צמי"ד הוא מיוחד ובולט בין מאות הפסטיבלים ואירועי התרבות השוקקים בעיר", אמר ליאון. ''פסטיבל צמי''ד אינו רק אירוע תרבותי, אלא אירוע תרבותי-חברתי. מאות אנשים עם מוגבלויות מוצאים בו ביטוי, מענה וכבוד, בין היתר, באמצעות כישרונותיהם בתחומי המוזיקה, התיאטרון והמחול, המוצגים לעיני אלפי הצופים והמבקרים.

''העיר ירושלים תמשיך לקדם בכל זמן ובכל תחום כל אדם אשר יחפוץ ונהיה בית לכל אחד ואחת מילדי ותושבי ירושלים, תמיד. אתם הגיבורים האמיתיים של כולנו", הוסיף ליאון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו