דגל ה"גאווה"
דגל ה"גאווה" צילום: ISTOCKארגון ליב"ה הפועל לחיזוק זהותה היהודית של המדינה מותח היום (שלישי) ביקורת חריפה נגד פעילי הלהט"ב בירושלים שתלו דגלי ''גאווה'' וריססו כתובת גרפיטי על דלת רבנות ירושלים ולשכתו של רב העיר הרב אריה שטרן.

אריאל פופוביץ' מארגון ליב"ה אומר כי התנהלות ארגוני הלהט"ב אלימה ומיותרת. "ההתנהלות הזו, שמתבצעת לא בפעם הראשונה, היא התנהלות עבריינית לכל דבר ועניין. לצערנו כשהיא מגיעה מצד אותם ארגונים אלימים היא לא זוכה לשום תגובה. כל אותם יפי נפש שיודעים להזדעק על כל התבטאות פתאום משתתקים על התפרעות כזאת".

"פנינו וקראנו למשטרה לחקור ולמצות את הדין עם העבריינים שלא רק נקטו באלימות אלא גם הסיתו נגד רבני ירושלים שהביעו את עמדתם ועמדת התורה, עמדה שהרוב בישראל רוצה לשמוע", מוסיף פופוביץ'.

הוא מציין כי המאבק כבר מזמן אינו קשור לזכויות. "היום כבר ברור לכולם שהמאבק הזה חצה את זכויות ההכרה של יחידים. מדובר בפרומיל קטן מהאוכלוסייה במדינה שהפכו את המאבק הזה לכלי לשינוי הציביון והזהות של החברה כולה. מחברה שבה המשפחה נמצאת במרכז וברור שאבא זה אבא ואמא זה אמא, מנסים למחוק לכולנו את כל הערכים הכי יסודיים האלה – ערך המשפחה, המשכיות הדורות – דגלים שעם ישראל נושא בגאון".

''זה המאבק שלהם ומי שמעז להתבטא, זו לא שאלה אם הוא פוגע בזכויות או לא, אלא שאלה של פגיעה במאבק שלהם לטשטוש כל הערכים. על זה אנחנו נאבקים ועל זה עמד גם רבה של ירושלים. את האמירה שלנו לא ישתיקו".

אתמול, נזכיר, קרא הרב אריה שטרן שלא לתלות דגלי להט"ב בירושלים לקראת מצעד הלהט"ב שיתקיים בשבוע הבא. לפי שעה מסרב ראש העיר משה ליאון להיענות בחיוב לבקשתו של רב העיר.