לקראת המצעד: שיחות אזהרה לפעילי ימין

המשטרה מקיימת שיחות אזהרה עם פעילי ימין לקראת מצעד הגאווה. עו"ד בן גביר: "התנהלות של משטרת מחשבות, נתבע שוטרים שיפרו את החוק".

ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ט

לקראת המצעד: שיחות אזהרה לפעילי ימין-ערוץ 7
מצעד הגאווה. ארכיון
פלאש 90

לקראת מצעד הגאווה שייערך ביום חמישי הבא בירושלים, החלה המשטרה לקיים שיחות אזהרה עם פעילי ימין שלהערכתה צפויים להיות חלק מהמחאה נגד המצעד.

כזכור, ארגון להב"ה מקיים מחאה קבועה, מידי שנה, המאושרת ע"י המשטרה עצמה אל מול תוואי המצעד בירושלים.

כך למשל בשיחת טלפון שקיבל פעיל ימין, נשמע שוטר המודיע לפעיל כי לקראת "אירועי הגאווה" שיחלו בקרוב, המשטרה תפעל "באפס סובלנות כנגד אנשים שינסו להפר את הסדר הציבורי".

הפעיל הודיע בתגובה לשוטר כי הוא אינו מבין מדוע הוא היה צריך לדעת מכך, וכי יש לו הזכות להפגין במדינה דמוקרטית, וכן שאין לו כל כוונה לפגוע באף אדם.

עו"ד איתמר בן גביר, המלווה משפטית את הפעילים שקיבלו את שיחות האזהרה, תוקף בחריפות את התנהלות המשטרה: "מדובר במדיניות חמורה ביותר של משטרת מחשבות שעושה כל שביכולתה כדי לשבש הפגנה המאושרת מידי שנה ע"י המשטרה עצמה תוך הפחדת אזרחים שומרי חוק. זכותו של כל אדם להפגין, וכל ניסיון של המשטרה לפגוע בזכות זו תיענה בתביעה כספית על סך של אלפי שקלים - הן כנגד המשטרה הן כנגד שוטרים שיפרו את החוק".

בן גביר מוסיף כי "בימים בהם אנו שומעים גורמים עלומים במערכת המשפט זועקים על קץ הדמוקרטיה, ומנסים להשפיע על נבחרי ציבור באופן פסול - מוטב שאותם גורמים החרדים לגורלה של הדמוקרטיה יביטו במראה ויבחינו כי אם יש מישהו שמקדם מדיניות אנטי דמוקרטית ודיקטטורית אלו הם עצמם".

ממשטרת ישראל נמסר, "משטרת ישראל כגוף אוכף חוק, אמונה על שלום הציבור וביטחונו. תפקידה של משטרה במדינה דמוקרטית הנו לאפשר לכל אדם להביע את דעותיו ולמחות על פי חוק ובתנאי שאותו אדם לא יפגע בזכות זו, זכות המוקנית גם לאלו שדעותיהם שונות. היערכות משטרת ישראל למצעד מתבססת כבכל אירוע הן על תמונת המודיעין והן על הערכות המצב, וכוללת בתוכה פעילות משטרתית גלויה וסמויה טרם המצעד ובמהלכו. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק ולמנוע מימוש כוונותיהם של אלו המבקשים לפגוע בזכות זו ולהפר את הסדר הציבורי".