האלמנה במסר לאירופאים:
"הכסף שלכם מממן טרור נגדנו''

יעל שבח שבעלה נרצח בפיגוע ירי התייצבה בפרלמנט הצרפתי יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן. "משפחת המחבל קיבלה תשלום עבור הרצח".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ד באייר תשע"ט | עודכן: 16:35

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי ליד חוות גלעד, השתתפה בכנס נגד ה-BDS בפרלמנט הצרפתי וקראה להפסיק להעביר תקציבים לרשות הפלסטינית שמגיעים למשפחות מחבלים.

את הכנס אירגנו חברי פרלמנט יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. השתתפו בו חברי הפרלמנט סילווין מיילארד, מאיר חביב וקלאוד גואזגן.

שבח ריגשה את הנוכחים כשסיפרה "נולדתי בפריז לפני 33 שנים, וכשהייתי בת 8 הוריי עלו לישראל. שם הכרתי את רזיאל בעלי האהוב. התחתנו לפני 12 שנה ונולדו לנו שישה ילדים מתוקים. משפחה יפה, מאושרת, ללא סיפורים מיוחדים – כמו רבות אחרות.

"לפני שנה וחצי בעלי נרצח בדרכו הביתה", סיפרה האלמנה, ''במהלך המשפט של אחד המחבלים, אותו מחבל סיפר לשופט כי הוא בחר את רזיאל כמטרה בשל החזות היהודית שלו''.

יעל תיארה בפני חברי הפרלמנט ''אנחנו חיים תחת איום תמידי של הטרור ושל ה-BDS. אירופה חושבת שמקומנו לא בבתינו. מצד שני הטרור האיסלאמי, שכבר היכה מספר פעמים באירופה, מנסה לפגוע בנו.

"הרשות הפלסטינית מתייחסת למחבלים כאל גיבורים. היא מעניקה משכורות עבור המעשים שלהם לרוצחים. משכורת תמורת רצח. ב-2004 הרשות הפלסטינית חוקקה חוק על פיו מחבל שתקף אזרחים, שרצח נשים וילדים, זכאי לתמיכה כלכלית בכלא, ואם הוא כבר אינו בין החיים, משפחתו היא זו שזכאית לתשלום. תמיכה כלכלית זו נאמדה בשנת 2016 ב-300 מיליון דולר.

''משפחת פוגל, גם היא ממוצא צרפתי, נטבחה לפני כמה שנים בשומרון. ההורים ושלושה מבין ילדיהם בהם תינוקת בת 3 חודשים בלבד נטבחו באכזריות בעשרות דקירות סכין", הזכירה שבח, ''ההורים לצערנו כבר לא כאן כדי להעיד על הטבח, אני עושה זאת במקומם".

לדבריה המחבל שרצח את בני משפחת פוגל קיבל גם הוא תשלום מהרשות הפלסטינית כאשר נעצר. ''משפחתו של רוצח בעלי גם קיבלה תשלום עבור הרצח שביצע''.

שבח ביקשה מחברי הפרלמנט: ''חפשו את האמת. מדינות רבות, מתוכן צרפת, תומכות כלכלית ברשות הפלסטינית. צרפת העניקה בשנת 2016, 16 מיליון אירו לרשות הפלסטינית. תבדקו לאן הכסף שלכם הולך. תדרשו שלא ילך לרוצחים. כשיאשימו שוב את ישראל בקיזוז שכר מחבלים מהתקציבים המיועדים לרשות הפלסטינית – תזכרו אותי ואת ילדיי''.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, פתח את הכנס ואמר "חברי פרלמנט יקרים, אנשי השלום והחירות. אתם ידידים אמיתיים של ישראל. באנו לכאן כדי לסייע לכם לספר את הסיפור האמיתי, להילחם בשקרים ובדה לגיטימציה שמפיצים ארגוני השמאל הקיצוני וה-BDS. תנועת ה-BDS היא אנטישמית. זו צורה חדשה של אנטישמיות וצריך להילחם בה בכל הכוח".

באשר למימון הטרור על ידי הרשות הפלסטינית אמר דגן: "העם הצרפתי לא יודע למה משמש הכסף שלו. אני קורא לחברי הפרלמנט לפעול כדי להפסיק העברת עשרות מיליוני אירו שכולם מאמינים שמשמשים לזכויות אדם אך למעשה משמשים כדי לעודד רצח וטרור. זה בידיים שלכם".

חבר הפרלמנט קלוד גואזגן אמר ליעל שבח לאחר נאומה: "התרגשתי מאד מהנאום האישי שלך. בנאום שלך היה משהו ברור שהצרפתים לא מכירים. כשנותנים כסף לרשות הפלסטינית לא מנהלים את הכסף הזה. רק המחשבה שהרוצחים של בעלך מקבלים תשלום על מה שעשו, אני חושב שזה ברברי ובלתי מתקבל על הדעת. מעבר לתמיכה האישית, הבנתי שצריך להמשיך את המאבק נגד הניצול הזה של התמיכה שלנו".

חבר הפרלמנט היהודי מאיר חביב שאל "איך צרפת יכולה לבקש מישראל לשחרר סכום של 132 מיליון דולר של הרשות הפלסטינית שהולך למשפחות מחבלים שרצחו את בעלה של האישה הזאת? זה לא הגיוני.

''דמיינו מה היה קורה אם בצרפת היו נותנים כל חודש כסף לרוצחים של הבטאקלאן או של ההיפר כשר או של 'שרלי'. זה הזוי שצריך להילחם עבור דברים שהם כל כך טריוויאליים", הדגיש חביב

באירוע השתתפו גם השייח' תמימי מרמאללה ובני מימון שמנהל מפעל באיזור התעשייה ברקן. האירוע הופק על ידי מועצת שומרון בשיתוף ארגון ההסברה היהודי-צרפתי ELNET.