במשרדים התל אביביים מעדיפים אוכל בייתי וכשר

האוכל הבייתי- כשר מנצח בגדול מבחינת טעמם של עובדי המשרדים. בדיקה מקיפה שערכנו מסבירה את תופעת הטרנד הקולינארי העסקי

תגיות: ארוחות
, כ"ד באייר תשע"ט

במשרדים התל אביביים מעדיפים אוכל בייתי וכשר-ערוץ 7
ארוחת צהריים
צילום: ניר פקין

אולי זה הקייץ, אולי זה החום, אולי עייפות ושובע מארוחות יקרות ומתנשאות.

ערכנו שאלון מקיף בקרב 120 מקומות עבודה והנתונים שקיבלנו מראים תוצאה חד משמעית: 41 אחוזים מעובדי חברות ההפקה, היי טק, משרדיהם של נותני שירותים ועוד- מעדיפים לאכול בצהריים אוכל בייתי וכשר.

התופעה הזו מוכרת מאוד למי שפעיל בתחום. מספר בנו אסולין השף הראשי של שלושת סניפי רשת ״הו מאמא״: ״אנחנו מרגישים תנופה אדירה בביקושים לאוכל כשר ובייתי בחודשיים האחרונים. אוכל בייתי תמיד היה פופולארי, אבל אין ספק שהגל החדש הצריך אותנו להוסיף מנות בייתיות וכשרות לתפריט ולחזק את צוות המשלוחים״.

למה זה קורה לדעתך?

  • ״קראתי את תוצאות הסקר ומה שאני מבין זה שאנשים אוהבים ארוחות שרינג. עובדי החברה מעוניינים להזמין כמה עשרות מנות עיקריות ולחלוק בהן. ככה העובד לא מתחייב למנה וטעם אחד בלבד. ארוחה שיתופית שכזו היא זולה, רק 43 שקלים, ומספקת שתי תוספות חמות ומגוונות וגם סלטים שונים. בסוג שונה של אוכל, זה קשה לספק ארוחת שרינג בגלל שתמיד יהיה מי שאוכל רק כשר, או לא אוהב סושי, בשר וכו׳. אנחנו מספקים פתרון כשר ובייתי ואפשר ליהנות מעופות, קציצות, סלטים, צמחוני, טבעוני, דגים, קוסקוס, מבחר בשרים ועוד״.
  • המצאתם את מודל העסקיות לאורך כל היום. למה?
  • ״חשבנו שנכון להקל את התל אביבים לאכול טרי ובייתי ולא להקלע להוצאות מטורפות בצהריים או בערב. בתל אביב הכל יקר ואנו מנסים ליצור ווין-ווין עם הלקוחות. זו הסיבה שהאמהות שלנו מבשלות, שהמחירים מצויינים- רק 43 שקלים לארוחה מלאה, ושמתחנו את שעות העסקיות מעשר בבוקר עד שמונה בערב״.
  • אתם מתבססים רק על משלוחים?
  • עובדים חזק מאוד על המשלוחים, אבל חשוב לדעת . שבסניפים שלנו בקינג ג׳ורג׳ 26, בן יהודה 69 וקלישר 1 במרכז ת״א, מבקרים כמה מאות לקוחות ליום שנהנים מאותה העסקה״.

הו מאמא- למשלוחים חייג *5129