40 שנה לאמי"ת בר אילן

1100 בוגרים, מורים ותלמידים חגגו את יובל הארבעים לבית הספר הטכנולוגי. ''משדר, חי ונושם מצוינות ערכית ולימודית''.

תגיות: אמי"ת רמת גן
אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ד באייר תשע"ט

על במה אחת: המורים והמנהלים לאורך השנים
על במה אחת: המורים והמנהלים לאורך השנים
צילום: אליהו ינאי

למעלה מ-1100 בוגרים, מורים ותלמידים חגגו את יובל הארבעים לבית הספר הטכנולוגי אמי"ת בר אילן ברמת גן.

באירוע שהתקיים באולם סמולרש בתל אביב, אמר תת-אלוף אביעד דגן, נווט קרב ומפקד בסיס חצרים של חיל האוויר: "בבית הספר קיבלתי ערכים של מצוינות לחיים והכנה אידאלית לחיל האוויר".

בין הבוגרים הבולטים שהגיעו לאירוע היו ריצ'י האנטר - יו"ר ובעלים של רשת הולמס פלייס, הרב אוריאל עיטם מראשי ישיבת ההסדר בירוחם, עו"ד יעקב מיכלין מנכ"ל חברת בריינסויי ועוד רבים.

ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן אמר כי "אמי"ת בר אילן הוא פנינה, בית ספר שבוגריו תורמים להצלחתה של מדינת ישראל ושגשוגה, במישור הכלכלי, הביטחוני והחברתי. אנחנו נפעמים מול ארבעים שנות חינוך בבית ספר שמשדר, חי ונושם מצוינות ערכית ולימודית".

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת, הודה לעמי זאבי קודמו בתפקיד, לראשי אוניברסיטת בר אילן ולנשות אמי"ת שהשכילו להבין שבית הספר יצמיח מנהיגות של מצוינות ובוגרים שיתרמו למדינה ולחברה. הוא הודה לשותפים בניהול בית הספר, בעיריית רמת גן ובמשרד החינוך.

שוש נגר, מפקחת משרד החינוך, הודתה למורים על כל ההשקעה והאמונה בתלמידים, "זכיתם לראות פירות בעמלכם".

הפסיכולוג רונן יעקבסון ואחיו הזמר והשחקן נעם יעקבסון למדו שניהם בבית הספר. רונן סיפר על המשמעות הרגשית של בית הספר שדוחף את תלמידיו למצויינות, נעם יעקבסון סיפר על הבמה כיצד הבין ברגע אחד בחודש אדר בכיתה כיצד נרקם החלום שלו להפוך לבדרן וחקיין למרות שסיים חמש יחידות מתמטיקה בציון 99.

כוכבת האירוע היתה המורה להיסטוריה ציפי שפיגל, המלמדת כבר 37 שנים בבית הספר, כשעלתה לבמה, סיפרה על תעלולי התלמידים וזכתה לתשואות רמות מקהל הבוגרים.

הבמאי דרור סבו, בוגר מחזור א', סיפר על הימים הראשונים כשהכיתות היו בתוך האוניברסיטה והמורים היו מרצים מהאוניברסיטה. "נתנו לנו ללמוד על המחשב הענק שהיה בבר אילן, היו בודדים כמותו בארץ, הוא היה בגודל של חדר, אין תלמידים אז בארץ שזכו ללמוד על מחשב כזה, לא סתם מספר התלמידים שהגיעו מכאן ל-8200 הוא יוצא דופן".

אל"מ אייל פישר, לשעבר מפקד הסייבר ב-8200, סיפר על הבוגרים שפגש במהלך שירותו וגייס ליחידה, "כשהגיע חייל שלמד בטכנולוגי ידעת שהוא ייכנס מהר מאוד לעניינים, ורבים מהבוגרים מצליחים מאוד ביחידה ולא סתם".

פרופ' גידי ספיר, שהיה מועמד לבית המשפט העליון והיה מחנך בבית הספר, אומר כי היתה זו חוויה ללמד תלמידים מבריקים ועד היום יש לנו קשר עם חלק מהם. הוא ציין גם את רב סרן רועי קליין הי"ד, תלמידו שנפל בקרב כשקפץ על רימון במלחמת לבנון השניה.

ברגע מרגש באירוע, עלה הרב עמיחי ברנר, רב בית הספר וקרא בשמות י"ג הבוגרים שנפלו במערכות ישראל. "לא זכינו שהם יהיו כאן, אך נזכור אותם וננצור את שמם ופניהם על לוח ליבנו".

תומר שופר, המנהל הנוכחי של בית הספר, אמר כי המצוינות היא ערך חינוכי של כל תלמיד שמגיע לטכנולוגי אך בית הספר מבקש לחנך לערכים של אהבת תורה, תרומה למדינה ולחברה. "אנחנו שואפים לחבר למצוינות המאוד משמעותית אצל תלמידינו, עולם רגשי עמוק, חיבור חברתי ומחויבות דתית וערכית".

ד"ר בועז ים, ראש הנהגת הבוגרים, סיפר על חידוש הקשר בין הבוגרים לבית הספר, "ביקשנו מבוגרים לבוא ולהרצות בפני התלמידים ולשמש מנטורים לתלמידים מצטיינים, אנחנו מאמינים כי כשם שקיבלנו מבית הספר יסודות איתנים, הגיע הזמן לתרום ולתת לדור הצעיר".

בסיום האירוע הזמין המנחה ג'קי לוי את כל המורים והמנהלים לדורותיהם לעלות לבמה לשירת התקווה, והם זכו למחיאות כפיים ממושכות מכל הנוכחים באולם כאות תודה על השקעה וחינוך של דור שלם. את הארוע המושקע הפיקו טל ומיכי רוזנבאום וחברת אשדיר.