לאחר 70 שנה:
נפתחה יחידת צנתורי הלב בהדסה הר הצופים

יחידת הצנתורים החדשה בהנהלת ד"ר רוני אלקלעי צוידה בטכנולוגיות מן המתקדמות בעולם.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ט

נפתחה יחידת צנתורי הלב בהדסה הר הצופים-ערוץ 7
חדיש ומתקדם
צילום: דוברות הדסה

יחידת צנתורים חדשה הוקמה בבית החולים הדסה הר הצופים, ותעניק אפשרות לטיפול בחולים לבביים הזקוקים לטיפול רפואי דחוף.

היחידה תכלול מערכות טכנולוגיות מתקדמות וקרדיולוגים מומחי צנתור לבבי.

מדובר בבשורה טובה עבור הרבבות הגרים בצפון ירושלים, בעיר מעלה אדומים וביישובי בנימין הסמוכים. מצבים של התקפי לב, הפרעות קצב, הפרעות הולכה, החייאות – ובעצם כל חולה לבבי הנמצא בסכנת חיים וחייב טיפול דחוף יוכל לקבל אותו בהר הצופים.

יחידת הצנתורים החדשה צוידה בטכנולוגיות מן המתקדמות בעולם, הודות לתרומתם של ארגון USAID התורם רבות לבית החולים הדסה לאורך השנים, בתיווכו של ארגון נשות הדסה העולמי.

USAID, הסוכנות האמריקנית לפיתוח בינלאומי, היא ארגון של הממשל בארצות הברית הממונה על סיוע החוץ האזרחי שמושיטה ארצות הברית למדינות שונות בעולם ובהן ישראל.

היחידה החדשה בהדסה הר הצופים צוידה במערכת פיליפס אזוריון הכוללת אמצעים מתקדמים למיקוד תמונה, בדיקות אולטרסאונד תוך כדי ביצוע ההליך על ידי המצנתר וכמו גם גישה לנתוני המטופל או בדיקות קודמות שלו אונליין במהלך הצנתור.

את היחידה מנהל ד"ר רוני אלקלעי, קרדיולוג בכיר ומנהל יחידת הלב, טיפול נמרץ וצנתור בהדסה הר הצופים, ולצידו ד"ר הישאם נסאר ופרופ' דיויד ליבוביץ' מהדסה הר הצופים וכן רופאי יחידת הצנתורים בעין כרם בהובלת פרופ' חיים דננברג.

מנתוני מחקרים שביצע המרכז לבריאות לב האישה בהדסה, עולה כי נשים רבות חוות התקף לב אך לא מודעות לכך ולא ממהרות להזמין אמבולנס לפינוי לבית החולים, בעוד שעבור אחרים – בני משפחה וילדים, הן יזמינו מיד את כוחות ההצלה.

"אנו מקווים שפתיחת יחידת הצנתורים הכי מתקדמת בעולם, הסמוכה לבתיהן, תעודד נשים לא להסס ולהתפנות לבית החולים אם חס וחלילה עולה הצורך, ובכך נמנע החמרה של מצבים לבביים ונציל חיים", אמר פרופ' חיים לוטן, מנהל מערך הלב בהדסה. "לכל המטופלים שלנו – הזמן הוא גורם קריטי ובוודאי שעבור נשים שנוטות סטטיסטית להגיע מאוחר יותר בהשוואה לגברים. כעת, לכולם יש יחידת צנתורי לב בסמוך לביתם".