נחש
נחשצילום: ISTOCK

אנשי הצוות בגן הילדים "מנגו" בשערי תקווה שניסו להילחם בבעיית העכברים המשוטטים הופתעו לגלות זוג נחשים בארגז החול.

בחדשות מאקו דווח כי בחודש האחרון, תופעת העכברים בגן הלכה והחריפה, וכדי לטפל במטרד החליטו אנשי הצוות להתקין מלכודות. ביום ראשון האחרון, הגיעה הסייעת ובדקה את המלכודת שהונחה בחצר המשחקים שבגן - שם גילתה את ההפתעה המפחידה.

הסייעת המבוהלת ביקשה מהורי הילדים להמתין מחוץ לגן ובמקביל הזעיקה לוכד נחשים. אולם זאת הייתה רק ההתחלה. בהמשך היום הצוות הלימודי נחרד לגלות שבמהלך היום שיחקו שני נחשים נוספים בארגז החול, יחד עם הילדים בני ה-3 וה-4.

ממועצה אזורית שומרון נמסר: "אנחנו קשובים לטענות ההורים. מיד עם קבלת הפניה, נשלחו ע"י המועצה לפני מספר ימים אנשי מקצוע אשר בחנו את הנושא עשו פעולות הדברה ופעלו על פי הנחיות אנשי המקצוע. בין השאר: פורק הדק בגן, פוזרו חומרי הדברה שמטרתם מניעת כניסת בעלי חיים מתחת לדק, הדק נוקה, נאטם רוסס והוחזר למקומו. יועץ מקצועי מטעם המועצה האזורית שומרון בדק את הנושא ואושרה חזרה לפעילות מלאה. יצוין כי הנחשים שנמצאו אינם ארסיים. אנו קשובים לפניות תושבנו, ואמונים על מענה מהיר, מקצועי ואיכותי למען תושבינו היקרים. הלימודים בגן מתקיימים כרגיל".

מוועד הישוב שערי תקווה נמסר בתגובה: "לאחר שיחה משותפת בין צוותי האחזקה והלוכד סוכם על מספר פעולות ואלו נעשו. לאחר האיטום, בעלי החיים, מכרסמים, זוחלים ומזיקים אינם יכולים להיכנס מתחת לדק. אתמול הדק פורק, בוצע ריסוס כנגד עכברים ומזיקים נוספים, בוצע איטום למניעת כניסת בעלי חיים מתחת לדק והחזרה של הדק למקומו. יועץ מקצועי מטעם המועצה האיזורית שומרון שליווה את הפעולות שבוצעו בגן הדגיש כי ניתן לחזור לפעילות בגן".