עצרת הרבנים מול מצעד הגאווה

רבני הציונות הדתית קוראים להגיע למעמד לחיזוק ערכי המשפחה וקדושת ירושלים, בזמן קיום מצעד הגאווה בעיר בשבוע הבא.

ערוץ 7 , כ"ד באייר תשע"ט

עצרת הרבנים מול מצעד הגאווה-ערוץ 7
מצעד הגאווה
צילום: פלאש 90

גדולי רבני הציונות הדתית יוצאים היום (רביעי) בקריאה לציבור להגיע ביום חמישי הבא לירושלים בזמן בו יערך מצעד הגאווה בבירה, ולהשתתף במפגן ענק לחיזוק המשפחה וקדושת ירושלים.

בין הרבנים אשר חתומים על הקריאה ניתן למצוא את הרב צפניה דרורי, הרב צבי ישראל טאו, הרב אריה שטרן, הרב דב ליאור ורבנים נוספים.

הרבנים כתבו, "לצערנו הרב, בשנים האחרונות קמו ארגונים רבים שמדברים בשם ערכי 'אהבה' ו'חופש הפרט', אך למעשה מנסים לנתק בכל דרך את עם ישראל מתורתו, שורשיו ומורשתו. כעת, הם יוצאים להתגאות בראש חוצות על מעשים שנעשים על ידי המקולקלים שבאומות, ובאים להרוס את הצניעות והטהרה, ואת ערכי המשפחה והמוסר האנושיים והטבעיים".

הם קוראים לציבור להגיע לעצרת ענק שתתקיים בירושלים בזמן המצעד. "על כן, אנו קוראים לכל הציבור בישראל, נשים וגברים, לצאת לרחובה של עיר בכדי להביע את הקול הנורמלי והבריא ולומר - עם ישראל חי! לא ניתן יד להרס היהדות: לטשטוש ערכי התורה והמצוות, ערכי המשפחה והמוסר הטבעיים וכמובן לפגיעה בקדושת עיר הקודש ירושלים. ביום חמישי ג' בסיוון בשעה 17:00 נתכנס כולנו ברחבת השופט אגרנט (מול מתחם סינמה סיטי) בירושלים לעצרת למען חיזוק מעמד המשפחה וקדושת ירושלים ונשמיע את הקול הנורמלי של עם ישראל".

לסיום חיזוקו הרבנים את בחורי הישיבה אשר מארגנים את האירוע. "אנו מחזקים את הנוער היקר והטהור שתורת ישראל בראש מעייניו ושנלחם למען ריבוי קדושה וטהרה. ויהי רצון שמתוך מסירות הנפש על הקדושה נזכה לסייעתא דשמיא ול'וזרקתי עליכם מים טהורים וטהרתם'".

על הקריאה חתמו גם רבה של צפת הרב שמואל אליהו, הרב שלמה אבינר ראש ישיבת עטרת ירושלים. הרב בן ציון אלגאזי ראש ישיבת ר"ג, הרב חננאל אתרוג ראש ישיבת שבי חברון, הרב דוד דודקביץ ראש ישיבת יצהר, הרב דוד פנדל ראש ישיבת שדרות, הרב יגאל לוינשטין ראש מכינת עלי, הרב צבי קוסטינר ראש ישיבת מצפה רמון והרב יוסי רודריגז ראש ישיבת אילת.

באירוע צפויים להשתתף מאות רבות של בחורי ישיבה. אחד ממארגני האירוע סיפר "אנחנו בחורי ישבות ממקומות שונים בארץ שרואים כבר כמה שנים שהרחובות האלו, והערכים האלו, שגדלנו עליהם כילדים, יש מי שמנסה לשנות אותם ולטשטש אותם".

"אנחנו מאוד כואבים ולא מקבלים את הניסיונות האלו, להגיד שגבר זה לא גבר, ואישה היא לא אישה, שמשפחה זו לא משפחה, ואנחנו פוגשים עוד המונים המונים שפשוט נמאס להם ורוצים להחזיר לרחוב את הנורמליות ואת הערכים הבסיסיים האלו של משפחה, של גברים, של נשים. וזה מה שאנחנו מנסים לעשות", אמר.