קדושה אני מבקש

ריקודי ל"ג בעומר במירון על ידי רבבות עמך ישראל מגלים גם הם את דעיכתו של השמאל הליברלי. דעה

יעקב (כצל'ה) כ"ץ , כ"ה באייר תשע"ט | עודכן: 06:59

קדושה אני מבקש-ערוץ 7
יעקב (כצל'ה) כ"ץ
צילום: פלאש 90

מאות אלפי יהודים, עמך בית ישראל, זקנים, נערים, נשים וטף, שטפו ועלו בגלים חוזרים ונשנים בימי ל"ג בעומר את מירון ואת בנותיה ואת ההרים הסובבים אותה, בכמיהת אין קץ להתחברות עם נשמות הצדיקים הגדולים שציוני קברותיהם פזורים במקומות אלו, ובראשם גדול חמשת תלמידיו של ר' עקיבא, התנא האלוקי ר' שמעון בר יוחאי, בעל הזוהר הקדוש.

זכורני בהיותי תלמיד בישיבת כפר הרא"ה, בהגיע ל"ג בעומר היינו עולים לציונו של ר' שמעון יחד עם מו"ר הרב משה צבי נריה זצ"ל. הוא, שהייתה בו נשמה ליטאית חסידית, לא הפסיק לשיר לרקוד ולשמוח איתנו במירון כל היום וכל הלילה, כאשר הוא המזמר והוא הרוקד. היו אלה ריקודים עליונים שהיו שמורים וידועים ליחידי סגולה, ריקודים מקדמת דנא מיוחדים לל"ג בעומר, והרב נריה הצליח לאמץ אותם לליבו, לרמ"ח איבריו ושס"ה גידיו. חוויה זו שבה על עצמה מדי שנה ועיצבה דורות רבים של בוגרי הישיבה לשלמות רוחנית ונפשית. גם אלו מבוגרי הישיבה שמסיבות של חולשה וקשיים הפסיקו לשמור מצוות כפי שנהגו בהיותם צעירים, נשארה בהם העוצמה הרוחנית, הפנימית והיהודית שהרב נריה זצ"ל טבע בנשמתם הצעירה, והיא עומדת להם לעולמי עד.

אז, בימים הקשים ההם, היו רבים שעלו ובאו לציונו של התנא הקדוש. אך אין מה להשוות לימינו אלו, כאשר ברוב עם הדרת מלך ומאות אלפי יהודים עולים למירון בגדר הכמות המעטרת את האיכות. עם ישראל הגדל והולך בכמותו ובאיכותו ממלא את מלוא רוחב ארצנו מצפון לדרום וממזרח למערב, וארץ ישראל הקדושה מקבלת ועוטפת את בניה השבים אליה באהבה אין קץ, ומחברת בין נשמות הצדיקים של פעם לנשמות עמך בית ישראל של היום. ליטאים וחסידים, דתיים ומסורתיים, כולם עומדים, רוקדים, שרים ונפעמים סביב הלהבה העולה מנשמתו וציונו של ר' שמעון.

אין אנו מנותקים מהסובב אותנו בחיינו המעשיים, וכאשר הבית גדול הצל גדול. לצערנו "באין חזון ייפרע עם", ולכן יחד עם ההתקדמות הענקית בכל הנעשה כאן בארץ ישראל ואיתנו, גדל באותה מידה הצל השלילי הנראה לרעי רואי כשווה בגודלו לבית עצמו, והמעיק עלינו בדמות אירועים ריקניים המיובאים מתרבויות שהולכות ומתכלות על ידי עצמן, ועולם משפטי ותקשורתי ליברלי רדוד ומושחת, המושתת כולו על מאיסת התורה ומצוותיה.

מספרים שאחד מאנשי התקשורת המצליחים והנערצים, שומר מצוות ואוהב הארץ, בהופיעו לפני מנהלי אחת החברות הגדולות נשאל על ידי אחת מהקהל: "מה עלינו לעשות כדי להשיב את השמאל לשלטון?". ענה לה: "ילדים, אתם צרכים ללדת ילדים". אחד הסימנים לדעיכתו של השמאל הליברלי הריקני, הדבק בתרבות המערב, הוא חוסר ההמשך, העץ ללא פירות, עולם שהולך ומזדקן. ולמה ומדוע אין המשך? אין ילדים? כי אין חזון. הם מגדלים לתרבות אגואיסטית של אני ואפסי עוד.

התוצאות באות לידי ביטוי גם בתוצאות הבחירות בישראל, כאשר מבחירות לבחירות עולה כוחו של עם ישראל הדבק באלוקיו, במסורת אבותיו, בארצו ובנחלתו. הדבר בא לידי ביטוי בחגיגות ל"ג בעומר, אותן שאפנו אל קרבנו עוד ועוד בקברו של ר' שמעון בר יוחאי במירון.

הכותב הוא יו"ר מועצת המנהלים של קבוצת ערוץ 7 ויו"ר האיחוד הלאומי לשעבר