הפועל י-ם העפילה לפיינל-פור

עם ניצחון שלישי ברציפות על העולה החדשה מבאר שבע, מחזיקת הגביע מהבירה הפכה לראשונה שזוכה בכרטיס לאירוע הגדול של הכדורסל הישראלי

נרי וייס , כ"ד באייר תשע"ט

סטודמאייר הערב. חגג על העולה החדשה
סטודמאייר הערב. חגג על העולה החדשה
צילום: דני מרון, מנהלת הליגה

שלוש פעמים בלבד בתולדות הפלייאוף העליון התאוששה קבוצה משני הפסדים רצופים בתחילת הסדרה והצליחה לנצח אותה, אחת מאותן קבוצות הייתה הפועל ירושלים כשזו רק לפני שנתיים הצליחה להפוך פיגור מפתיע מול נהריה לניצחון במשחק החמישי בסדרת רבע גמר הפלייאוף - איך זה נגמר? עם אליפות שניה.

אחרי שרשמה עליה שני ניצחונות מרשימים בסדרה שהמשיכו את היכולות האדירות מולה בעונה כולה, הערב (רביעי) עשתה מחזיקת הגביע מהבירה את המוטל עליה כשהביסה את העולה החדשה מבירת הנגב, הפועל באר שבע, בפעם השלישית ברציפות בסדרה עם 77:95 במשחק האחרון שלה העונה באולמה הביתי - היכל הפיס ארנה.

הירושלים שעוד ירדו להפסקה לאחר 10 דקות של משחק בשיוויון 24:24, פתחו בריצה קטנה ברבע השני ובריצה גדולה יותר ברבע השלישי, בדיוק כמו בשני המשחקים הקודמים בסדרה אותם ניצחו, ובסיום ירדו עם ניצחון שלישי ברציפות בסדרה על העולה החדשה מבאר שבע - שמעניק להם את הכרטיס הראשון לאירוע הפיינל-פור שיתקיים בת"א בעוד כשבועיים, עם 77:95.

למעשה, עם תבוסה נוספת לירושלמים, הדרומיים מבירת הנגב מסיימים את עונת 2018/19 בליגת העל בכדורסל עם טעם חמוץ אך בגאווה גדולה - עונה בה תקעה יתד בליגת העל.

ירושלים ללא אף הפסד לבאר שבע העונה בליגה כשזו גוברת עליה בפעם החמישית ברציפות מאז עלתה לליגת העל.

אחרי שנעדרה בשנה שעברה ממשחק הגמר כשהודחה בשלב חצי הגמר, הפועל ירושלים רוצה לחזור למעמד הגדול ביותר של הכדורסל הישראלי בדרך לזכיה היסטורית בדאבל. האם זה יצליח לה?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il