יאיר נתניהו: ליברמן דרש מינוי וינשטיין - כדי שיסגור את תיקיו

בנו של ראש הממשלה טען כי במהלך המשא ומתן הקואליציוני ב-2009 העלה יו"ר ישראל ביתנו דרישה למינוי היועמ"ש - כדי שיסגור את תיקיו.

ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ט

יאיר נתניהו: ליברמן דרש מינוי וינשטיין - כדי שיסגור את תיקיו-ערוץ 7
יאיר נתניהו
צילום: FLASH90

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, פרסם ברשתות החברתיות כתבות מהעבר הנוגעות לתיקים המשפטיים בהם זוכה יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

במהלך שיח שניהל בטוויטר הביא נתניהו הבן כתבה שפורסמה בעבר בעיתון 'הארץ' וכתב 'שאף אחד לא יתבלבל מה המניעים הנסתרים של ליברמן. הכתבה עסקה בעדי מדינה ש'נעלמו' ובתהיות על סגירת התיק על ידי היועץ המשפטי לממשלה דאז, יהודה וינשטיין.

עמוס שוקן, המו"ל של עיתון הארץ שצילום של כתבה ממנו הובא על ידי בנו של ראש הממשלה כתב ליאיר נתניהו, "יאיר, הבעיה היא שכנראה שאביך בחר ביהודה וינשטיין ליועמ"ש כדי שימרח ויסגור את התיקים של ליברמן".

נתניהו הבן השיב ברומזו לליברמן, "אני אגלה לך סקופ. זאת הייתה דרישה קואליציונית הכי חשובה שלו ב-2009. לא היתה לו ברירה".

בתגובה לדברים מסר ויינשטיין ל'כאן חדשות', "דברי הבל. לא הכרתי את ליברמן עד שהגעתי לממשלה כיועץ. התיק נסגר מסיבות מקצועיות שרשומות על יותר מתשעים עמודים והייתי סוגר אותו גם היום".

מטעמו של יאיר נתניהו נמסר: ב-2009 יאיר היה תלמיד תיכון שלא היה מעורב בכלל בעניינים פוליטיים. התגובה לעמוס שוקן מתבססת על דברים שנאמרו בשיח הציבורי בשנת 2015 סביב פרסום ספרה של עו״ד אביה אלף "תיק ליברמן".