זנדברג: לחקור את התבטאות יאיר נתניהו

יאיר נתניהו טען בציוץ בטוויטר שליברמן דרש את מינוי ויינשטיין ליועמ"ש במסגרת המו"מ הקואליציוני ב-2009. יו"ר מרצ דורשת לחקור.

ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ט

זנדברג: לחקור את התבטאות יאיר נתניהו-ערוץ 7
תמר זנדברג
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד אביגדור ליברמן ובנימין נתניהו על רקע ציוץ שפרסם הבן יאיר נתניהו בטוויטר.

בפתח מכתבה למנדלבליט, שכותרתו "חשד לשחיתות בבחירת היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין", ציינה זנדברג, "היום טען בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו כי המינוי של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין היה דרישה קואליציונית של ראש מפלגת 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן במשא ומתן הקואליציוני שהתקיים לאחר בחירות 2009. את הדברים פרסם ברשת החברתית טוויטר".

זנדברג ציטטה את הציוץ "זאת הייתה הדרישה הקואליציונית הכי חשובה שלו (של ליברמן - ח"ב) ב-2009. לא הייתה לו (לנתניהו - ח"ב) ברירה".

לדבריה, "מדובר בטענה חמורה אשר מעלה חשדות קשות כי ראש הממשלה בינימין נתניהו מינה יועץ משפטי לממשלה ממניעים שאינם כשרים ועל מנת לשרת את האינטרסים האישיים של אביגדור ליברמן במסגרת הסכמים קואליציוניים ולא את האינטרס הציבורי".

"מתוך הדברים עולה גם חומרת הדרישה של ח״כ אביגדור ליברמן אשר הציב את הדרישה על מנת להמלט מדין ובכל ניצל את המנדט שקיבל מהציבור לרעה", ציינה.

כצפו, קישרה זנדברג בין הציוץ של יאיר נתניהו ובין פרשת "בר און-חברון", וכתבה ליועמ"ש, "הניסיון לנצל מינוי של יועץ לממשלה לטובת אינטרסים אישיים של פוליטיקאים חשודים כבר נעשה בעבר וזכור כפרשה המושמצת 'בר-און-חברון' שגם בה מעורב ראש הממשלה. בשנת 1997 עלה החשד כי ראש הממשלה וראש מפלגת ש״ס אריה דרעי הגיעו להסכמה כי סיעת סיעת ש״ס תתמוך בנסיגת צה״ל מחברון בתמורה למינוי עו״ד רוני בן-און ליועץ המשפטי לממשלה אשר הבטיח עסקת טיעון מקלה לאריה דרעי במשפטו. לפרשה היו השלכות ציבוריות רחבות והיא הביאה לשינוי באופי היועץ המשפטי לממשלה".

"כעת נראה כי גם לאחר בחירות 2009 פוליטיקאים החשודים בפלילים ניסו שוב לעשות ניצול במינוי היועץ המשפטי לממשלה לטובת אינטרסים אישיים. לאור הדברים החמורים הללו, אני פונה אלייך בדרישה לפתוח בחקירה מיידית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ונגד ראש מפלגת 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן. לטיפולך הדחוף אודה", חתמה זנדברג.