מול הגאווה: נוער לחיזוק ערכי משפחה

בני נוער יוזמים עצרת לחיזוק ערכי המשפחה במקביל למצעד הלהט"ב בירושלים: ''דרושה אמירה בשבח הנורמאליות''.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ט

מול הגאווה: נוער לחיזוק ערכי משפחה-ערוץ 7
מצעד הלהט"ב
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בעוד שבוע בדיוק יתקיים בירושלים מצעד הגאווה. זו תהיה הפעם הראשונה בה המצעד בירושלים יקדים את המצעד בתל אביב, ויש מי שמבקשים להציב מולו מענה הקורא לשמור ולחזק את ערכי המשפחה.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם דביר, תלמיד י"ב מישיבת הזורעים, היוזם יחד עם חבריו עצרת חיזוק המשפחה שתתקיים גם היא ביום חמישי אך ברחבת בית המשפט העליון שבבירה.

לדבריו הרעיון לקיומה של העצרת הבשיל לנוכח המצעדים החוזרים ונשנים שמתקיימים בירושלים בפרט ובמדינה בכלל. "הרעיון נולד מתוך מחשבה שגדלנו על ערכי תורה ויראת שמים ויש כאן נורמאליות. הטבע המוסרי על פי הערכים שלנו רואים את הדברים הללו ככאלה שהם לא בגדר הנורמאליות. הייתה תחושה שצריך לעשות משהו ולהביע אמירה שונה מזו שנאמרת בתקופה הזו של מצעדי הגאווה ונולד הרעיון להקים עצרת לחיזוק המשפחה, עצרת בהובלת רבנים".

עד כה חתמה שורת רבנים על הקריאה להגיע לעצרת ובהם הרב צפניה דרורי, הרב צבי טאו, הרב אריה שטרן, הרב שמואל אליהו, הרב דוד פנדל, הרב יגאל לוינשטיין ואחרים.

בדבריו מדגיש דביר כי העצרת אינה מיועדת רק לתלמידי תיכון אלא לכלל האוכלוסייה המאמינה ודוגלת בערכי המשפחה, מבוגרים וצעירים כאחד. על הבחירה ברחבת בית המשפט העליון כאתר בו תתקיים העצרת מבהיר דביר כי לא היה בכך רצון להביע מחאה או עימות מול פסיקותיו של בית המשפט אלא בסך הכול רצון למצוא מקום גדול ופתוח שבו לא יעבור מצעד הגאווה שלמשתתפי העצרת ומארגניה אין רצון להיחשף אליו.

כמי שפועלים ללא מטה מאורגן ובעל משאבים מגייסים בני הנוער המארגנים תמיכה מהציבור הרחב, הן לטובת הארגון עצמו והן להפצת המידע לקראת האירוע. לפי שעה, מספר דביר, מפיצים רכזי שטח פלאיירים בישיבות, באולפנות ובישובים, אך קריאתו היא לתומכים ומסייעים לחבור למארגנים (054-7621557).

עוד נשאל דביר כיצד מתכוונים המארגנים לשמור על אווירה מכובדת במהלך האירוע, אווירה שלא תגלוש לעימותים וחיכוכים בין אם מול מתנגדי העצרת ובין אם מול אנשי מצעד הגאווה שגם אם הוא מתרחש במרחק עלולה להיות זליגה בין שני האירועים. "הוצאנו עצומת רבנים שקוראת לצאת ולשאת אמירה. האירוע מתואם עם המשטרה ובהובלת רבנים שיתוו את הקו הנחה לכל העניין".

קריאת הרבנים
צילום: דביר