אופיר סופר: ''ליברמן איבד את המנדט לשרת בממשלת ימין''

ח"כ אופיר סופר לערוץ 7: החרדים הסכימו להצעות פשרה מרחיקות לכת. מצביעי ימין לא יוכלו להצביע לליברמן לאחר שמנע ממשלת ימין.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ט

ליברמן וחברי סיעתו
ליברמן וחברי סיעתו
צילום: פלאש 90

חבר הכנסת אופיר סופר (איחוד מפלגות הימין) רואה בחבר הכנסת אביגדור ליברמן את האחראי הבלעדי להליכה לבחירות וקובע כי הוא איבד את הזכות לשבת בממשלת ימין עתידית.

בראיון ליומן ערוץ 7 אומר חבר הכנסת סופר שחברי מפלגתו פעלו לא מעט בניסיונות לתווך בין נתניהו לליברמן: "מה שמאוד בלט כאן הוא שניסו להגיע לקראת, ניסו לתת את כל הפתרונות האפשריים והיה רצון טוב ואמיתי מכל כיוון חוץ מהכיוון של ליברמן להגיע לפתרון אמתי".

"אני מתקשה לפענח את ההתנהגות הזו. יכול להיות שבשלב מסוים בחיים אתה הופך ללא ענייני והכבוד ודברים דומים הופכים לעיקר. רוצים להראות שמילה שלי היא מילה וכו', אבל לקחת מדינה רק כדי להסביר שמילה היא מילה, בדבר שגם אתה עצמך מבין שהוא לא מהותי ומדבר על עוד שש שנים ויש עוד הרבה זמן לתקן ולפעול, אבל כנראה שלא הייתה כאן כוונה אמיתית להגיע לסיכומים והסדר".

סופר מציין כי הוא עצמו לא היה בעמקי סודות המו"מ וניסיונות התיווך, אך למיטב הבנתו והמידע שנמסר לו הייתה נכונות חרדית ללכת להצעות מפליגות מאוד, "אבל בסופו של דבר ליברמן פשוט רצה אחרת".

ומה באשר לעתיד בעניינה של מפלגתו, האפשרות לשובם של בנט ושקד וכיוצא באלה? על כך משיב סופר: "ההבנה צריכה להיות בקרב המצביעים שלא הולכים להרפתקאות. הייתה הרפתקה של יחד והיתה של הימין החדש. לציונות הדתית יש בית מאוד מסורתי והוא ההרכב של הבית היהודי והאיחוד הלאומי וכאן הדברים צריכים להתרחש. כל השאר הוכחו כפתרונות לא יוצלחים וחבל ללכת לכיוונים האלה".

לדבריו יתכן ויש צורך לבצע תיקונים קלים פה ושם אך בשלב זה מוקדם עדיין לדון בסוגיה זו. להבנתו לבד ממפלגת העבודה המצויה במצב קשה, שאר המפלגות ישמרו את מצבן.

"הסיפור הקשה התחיל בטרגדיה של הימין החדש. אם היו עוד שני מנדטים או מנדט אחד היינו במקום אחר לגמרי היום", אומר סופר. כשהוא נשאל מה תהיה תגובת המפלגה להצעה שאולי תבוא מכיוונם של שקד ובנט לשוב למפלגה, הוא אומר כי "קודם כל צריך לשמוע אותם, צריך לשמוע את השטח. היום כדאי לפתוח אוזניים ולהקשיב ולא להחליט הכל מיידית".

עוד מתייחס סופר לסיכויי ליברמן לשבת יחד עם נתניהו בממשלה אחת. לטעמו "אמנם ראינו כבר הכול, אבל את מה שראינו אתמול בלילה לא ראינו. לכן אני לא בטוח שהכול אפשרי. אני חושב שזה כבר נגמר. למה שמצביעי ימין יצביעו לליברמן שנקט בחוסר אחריות הכי גדול כלפי הימין? אסור למצביעי ימין להצביע לשום פנטזיה".

בדבריו דוחה סופר בזלזול את תקוותו של ליברמן להביא קולות מכיוונו של יאיר לפיד בהיותו "מגן החילוניים". "איש ימין אמיתי לא היה מביא אותנו לסיטואציה שהוא הביא אותנו אליה. ליברמן איבד כל מנדט לשרת בממשלת ימין".