תודה על הזכות להציל חיים

סמ״ר אור זלצר לא היסס כשנשאל אם יסכים לתרום מח עצם לנערה שחולה בסרטן. "התהליך שווה כל רגע וכאב כדי שהנערה תחיה".

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ט

תודה על הזכות להציל חיים-ערוץ 7
אור ואימו בבית החולים
צילום: דובר צה"ל

לפני מספר חודשים צלצל מכשיר הטלפון של סמ״ר אור זלצר. על הקו - נציג ''עזר מציון'' שבישר לאור כי נמצא מתאים לתרומת מח עצם לנערה החולה בסרטן.

אור התרגש מהאפשרות להציל חיים של אדם אחר, ומיד החל בתהליך שכלל מספר בדיקות והסתיים אתמול בתרומת מח עצם לנערה שאת זהותה או את שמה הוא אינו מכיר.

אור התגייס לצה''ל בנובמבר 2016 ושובץ בגדוד 50 של חטיבת הנח''ל. הוא עבר בהצלחה את מסלול הכשרת הלוחם, בסיומו הצטרף לאימון הגדודי שנערך ברמת הגולן.

בתום האימון, אור עבר יחד עם הגדוד לגזרת חטמ״ר עציון. הוא מעיד כי חש סיפוק בשירותו כלוחם ובעקבות כך רצה לתרום אף יותר בעיצוב לוחמי העתיד, ועל כן יצא לקורס מ״כים.

לאחר ארבעה חודשים בתור סמל מחלקה התגלתה אצל אור בעיה רפואית, ובעקבותיה עבר לשרת במדור הכושר הקרבי של הנח''ל, מתוך אמונה בחשיבות כשירות הלוחם.

עם אחיותיו
צילום: דובר צה"ל

לצד כל זאת, אור לא היסס להיענות בחיוב ולהסכים לתרום מח עצם. ''לפני שלושה חודשים קיבלתי שיחת טלפון שבה התבשר לי שנמצאה התאמה גבוהה מאוד ביני לבין נערה חולת סרטן. כמובן שהסכמתי לתהליך ולמרות כל הפחדים, החששות, וחוסר ההבנה בתחום, התרומה עברה בצורה מעולה בזכות הצוות הרפואי.

''לא האמנתי שבזכות בדיקת רוק כל כך פשוטה שביצעתי אי שם בתהליך הגיוס, אזכה לחוות חוויה כזו.
אז אחרי שמונה זריקות ויום תרומה של חמש שעות אפשר סוף סוף לסכם ולהגיד: תודה על הזכות להציל חיים. עכשיו שזה כבר מאחוריי אני יודע שהתהליך שווה כל רגע וכאב כדי שהנערה תחיה״.