סנאטור צרפתי: נעניש ארגוני זכויות אדם שמסייעים לטרור

סנאטור צרפתי התרגש לשמוע את סיפורה של יעל שבח מחוות גלעד, והודיע כי יקדם ''רשימה שחורה'' של ארגוני זכויות אדם המסייעים לטרור.

ערוץ 7 , כ"ו באייר תשע"ט

פלוואט, דגן ושבח
פלוואט, דגן ושבח
צילום: אסתר אלוש

הסנאטור הצרפתי סיריל פלוואט (Cyril pellevat) יקדם ''רשימה שחורה'' של ארגוני זכויות אדם המסייעים לטרור במטרה לבלום את הסיוע האירופאי שזורם לאותם ארגונים.

פלוואט התרגש השבוע לשמוע את סיפורה של יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בשומרון. שבח השתתפה בכנס בפרלמנט הצרפתי שהתקיים בהובלת המועצה האזורית שומרון וארגון ההסברה היהודי-צרפתי ELNET.

הסנאטור נחשף לכך שצרפת ומדינות נוספות באירופה מעבירות תקציבים לרשות הפלסטינית ולארגוני זכויות אדם המגיעים בסופו של דבר לארגוני טרור, למחבלים ולמשפחות ''שהידים''. פלוואט הודיע כי יקדם מהלכים לעצירת מימון לא ראוי.

"אני מבקש שתעבירו לנו רשימות של ארגוני זכויות אדם המסייעים לטרור, עם הוכחות. זה יוכל לאפשר לנו, יחד עם עוד קולגות, קודם כל להוציא שאילתות בעל פה ובכתב לממשלה", אמר פלוואט. ''אני מציע לעבוד על דו"ח ולהגיש אותו על אותם ארגונים לפי עקרונות כלליים שיוכלו להביא לענישה אמיתית כלפי אותם ארגונים".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר לסנאטור כי ''הרשות הפלסטינית הוציאה בשנה אחת בלבד 300 מיליון דולר למימון אסירים ביטחוניים בכלא הישראלי. צרפת העניקה לרשות הפלסטינית לא פחות מ-16 מיליון יורו בשנת 2015.

''הכסף של משלם המיסים הצרפתי משמש לטרור ללא ידיעתו", הדגיש דגן. ''בין השאר הכסף הזה ניתן לרוצח של בעלה של יעל שבח שיושבת כאן איתנו. הוא מקבל משכורת גבוהה פי שישה מזו הניתנת למורה ברשות הפלסטינית. המקצוע הכי משתלם היום ברשות הפלסטינית הוא רוצח יהודים. את הדבר הזה צרפת צריכה להפסיק".

עוד הוסיף דגן: "צרפת מממנת גם ארגוני זכויות האדם בתחפושת. ארגון PCHR (המרכז הפלסטיני לזכויות אדם) מציין בדוחות שלו כי הוא מקבל מימון מהקונסוליה הצרפתית. זהו ארגון בעל קשרים לטרור, סגן יו"ר הארגון ישב בכלא הישראלי. מעורב בצעדות הטרור שמובילה חמאס, כולל הפקת סרטונים סיקור שבועי והכנת דוחות על פעילות צה"ל - כך על פי דו"ח המשרד לנושאים אסטרטגים".

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד המחזיקה באזרחות צרפתית, אמרה כי "אין הגיון בכך שאתם מממנים מכיסכם את רוצח בעלי ואבי ילדי רזיאל. אני בטוחה שזה לא רצונם של אזרחי צרפת. אני קוראת לך לסייע לנו".

בנימין טואטי, סמנכל ארגון ''אלנט'' הודה לסנאטור ואמר "זה מהלך משמעותי שלא רואים כל יום בסנאט הצרפתי. אני מודה לסנאטור על התגייסותו המיידית. אנחנו מצפים לתמורות נוספות בעקבות הפעילות המשותפת עם מועצה אזורית שומרון".