כאן זה בית: אילת חזרה להוביל בסדרה

1,100 אוהדים מקומיים ראו את הפועל אילת עולה ליתרון פעם שניה בסדרת רבע גמר הפלייאוף מול נס ציונה כשניצחה בבית 76:84

נרי וייס , כ"ו באייר תשע"ט

אוהדי אילת היום חוגגים ניצחון
אוהדי אילת היום חוגגים ניצחון
צילום: יוד צילומים, מנהלת הליגה

ביתה הוא מבצרה. לא מעט קבוצות התקשו העונה באולמה הביתי של הפועל אילת, אולם בגין שבעיר הדרומית ביותר במדינה. למעשה, מלבד שלוש הקבוצות שהקדימו אותה בטבלת ליגת העל בסיום העונה הסדירה, מכבי ת"א, הפועל ירושלים והפועל חולון, אף קבוצה לא הצליחה לנצח את אילת בביתה כשזו נחשבת לקבוצה עם מאזן הבית השני בטיבו בליגה, אחרי מכבי ת"א.

היום (שישי) קצרה אילת את הפירות על פועלה הרב לאורך כל העונה בסופו השיגה את יתרון הביתיות, כשעלתה למאזן 1:2 בסדרת רבע גמר הפלייאוף מול עירוני נס ציונה, בזכות ניצחון שני בבית, הפעם בתוצאה 76:84.

נס ציונה הייתה לאורך כל המשחק בעניין והייתה קרובה אף לגנוב את יתרון הביתיות בסדרה, אך רבע רביעי חלש שלה בהתקפה עם 4 קליעות מתוך 17 ניסיונות בתוך הצבע, גמרו עבורה את המשחק וזו תצטרך להשיג ניצחון בית נוסף בסדרה בתקווה להצליח ולנצח את הסדרה במשחק החמישי באילת, מקום לא הצליחה לנצח מעולם.

אילת, שעם הניצחון היום עולה למאזן של 10 ניצחונות רצופים ללא אף הפסד מול הכתומים מנס ציונה, רחוקה כעת מרחק ניצחון אחד בלבד מהעפלה אל הפיינל-פור, כשאחרי המשחק הראשון בסדרה בו הצטיינו בהתקפה, הפעם אלה עבדו חזק בהגנה והצליחו למנוע מנס ציונה סלים רבים.

קלעו לאילת: בן שימול 16, בראיינט 15, זלמנסון 14, בריימו 12, טוקוטו 9, מנקו 8, שולדבראנד 5, בורדיון 4, כהן 1.

לנס ציונה: זאנה 18, קוק 14, גוט ודאו 10 כ"א, דן 8, בראון-רמירז 6, ברנדוויין 5, בן משה 4, פיטשון 1.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il