רם בן ברק: הליכוד הבטיח לי תפקיד בכיר

הח"כ מכחול לבן אמר כי הוצע לו לערוק לשורות הקואליציה וכי הוא סירב. בליכוד הכחישו את דבריו, "בדיחה חסרת בסיס".

תגיות: רם בן ברק
ערוץ 7 , כ"ז באייר תשע"ט

רם בן ברק
רם בן ברק
צילום: קובי ריכטר/TPS

חבר הכנסת רם בן ברק (כחול לבן) התייחס היום (שבת) לפיזור הכנסת וסיפר כי מעט לפניה קיבל הצעה מבכיר בליכוד המקורב לנתניהו.

"הוא הציע לי להיות שר הביטחון, ממלא מקום ראש הממשלה ואחראי על המשא ומתן עם הפלסטינים בעקבות 'תוכנית המאה'. אך סירבתי כי מבחינתי נתניהו הוא המשחית הלאומי והמפלג הלאומי, אין מצב שאשב בממשלה איתו. כל מה שהוא גורם לו זה שנאה אחד כלפי השני".

עוד אמר בן ברק: "ראש הממשלה עשה כמה עבירות בטחוניות. למשל במסיבת העיתונאים שהציג את המבצע באיראן, או כשהוא החליט בהחלטה של רגע להפסיק מדיניות עמימות של 70 שנה לאחר אחד המבצעים בסוריה. ברגע שהוא פנה לעם האיראני ואמר 'תקפנו אתכם', הוא חייב את השלטון להגיב. היום חושבים באיראן איך להחזיר לנו על הבושה שגרמנו להם".

"השיקולים האישיים גוברים על השיקולים הממלכתיים", המשיך. "רואים את זה גם בפיזור הכנסת. נתניהו קיבל מנדט להקים ממשלה ולא הצליח - הוא היה צריך להחזיר את המנדט לנשיא. חברי הכנסת מהליכוד מפחדים פחד מוות ממרכז המפלגה שלא יבחרו בהם אם הם ילכו נגד נתניהו".

על מועמד מפלגתו לראשות הממשלה הוסיף כי "גנץ הוא המועמד של כחול לבן, לדעתי הרוטציה בינו לבין לפיד תישאר. סגרנו עם המפלגות הערביות שיצאו מהמליאה בהצבעה לפיזור הכנסת, אבל חצי שעה לפני ההצבעה הם חזרו בהם כי הגיעו למסקנה שיהיו להם יותר מנדטים אם יתאחדו. אם הם היו יוצאים, אחרים היו הולכים אחריהם. אני חושב שהם עשו טעות איומה, איזו השפעה תהיה להם אם יהיו להם 13 מנדטים? היכולת האמיתית שלהם היא להצביע למפלגה שתעבוד בשבילם ותהיה בקואליציה, ואני מקווה שהם ישתתפו במשחק הפוליטי בבחירות הבאות ולא רק 50% מהם. לאחר הבחירות הבאות אשמח להיות השר לביטחון הפנים".

בתגובה לדבריו של בן ברק, מהליכוד נמסר: לאחרונה יש תופעה חדשה, כל מי שרוצה לנפח בערך עצמו מספר שקיבל איזושהי הצעה, כדאי שילמדו קודם את חוקי הכנסת לפני הפברוק הבא. הדברים של בן ברק הם בדיחה חסרת בסיס. רה״מ נתניהו או איש מטעמו לא הציעו לו דבר, ובדיקה קצרה היתה מגלה שלהצעות כאלה אין שום היתכנות משפטית.