עשרות אלפי ישראלים ברחבי הארץ בחגיגות יחד ירושלים

עשרות אלפי ישראלים יציינו השנה את יום ירושלים בשלל אירועים בהפקת ארגון "זהות" וביוזמת האגף לתרבות יהודית

ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ט

עשרות אלפי ישראלים ברחבי הארץ בחגיגות יחד ירושלים-ערוץ 7
צעדת יחד ירושלים
צילום: יחצ

בעשרות רשויות וערים ברחבי הארץ יתקיימו בימים הקרובים תהלוכות ואירועים מיוחדים לציון יום שחרורה של ירושלים.

בכל התהלוכות, והאירועים קהל המשתתפים כולל חילונים, דתיים, ילדים ומבוגרים. משפחות משפחות שחוגגות את השמחה העצומה בשחרורה של ירושלים. את המיזם השאפתני מפיק זו השנה השלישית ארגון זהות - איגוד המרכזים בשיתוף האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך.

הרב איתיאל בר לוי, ראש האגף לתרבות יהודית אמר "משמח לראות איך בכל שנה גדלים מעגלי החוגגים את יום ירושלים, באירועים קהילתים כל אחד לפי האופי המיוחד לה ופעילויות עירוניות ססגוניות ומשמחות."

היום מצויין בשני ערוצי פעילות. בבתי הספר מעבירים מרכזי זהות פעילות חוויתית בכיתות הכוללת עיסוק בשמותיה, שיריה, שעריה וערכיה של ירושלים. בנוסף לשיעורים בכיתות, מועברים בבתי הספר הפנינג תחנות בית ספרי, טקסים ועוד.

לקהילה מציע מיזם יחד ירושלים שלל מופעי זמר ותרבות, צעדות ירושלים עירוניות, הפנינג תחנות ונשחקי חוויה.

מנכ"ל זהות - איגוד המרכזים לזהות יהודית, ישראל בן פזי הוסיף "מרכזי זהות מובילים את הפעילות החינוכית העניפה סביה יום ירושלים במאות בתי ספר ברחבי הארץ ויחד עם רכזי התרבות היהודית ברשויות, יוצרים לקהילה אירועי יום ירושלים מרגשים המלאים בעוצמת היום הזה. מטרתנו הינה להגדיל משמעותית את כמות הערים והמשתתפים המציינים את יום שחרורה של העיר."

בין המקומות הרבים, בעיר נתיבות יצעדו כאלף תלמידים בצעדת דגלים מרגשת ובסופו יתקיים הפנינג לכבודה של ירושלים. במיתר תתקיים צעדה של 1,800 תלמידים ובסופה אירוע שירת המונים לכבודה של ירושלים. בערב יתקיים מופע ירושלמי של יהורם גאון ויונתן רזאל.

בבני ברק יצעדו 500 תלמידים ובערב יתקיים מופע של הזמר משה תורג'מן. בחיפה תתקיים צעדה והפנינג ירושלמי למאות תלמידים. בקרית שמונה צעדה של 500 תלמידים ולאחריה יהנו המשתתפים מהצגת "מפתח הלב".

הפעילות מתקיימת בפריסה ארצית רחבה, באתר האינטרנט ובפיייסבוק של זהות ניתן לקבל מידע אודות האירועים השונים. בארגון זהות מזמינים את הציבור הרחב להשתתף בשלל האירועים הקרובים למקום מגורכם.