הפתעה ברבע גמר הפלייאוף: חולון הודחה

הפיינליסטית של העונה שעברה ומי שבמשך זמן רב העונה החזיקה במקום הראשון בטבלת הליגה, סיימה את דרכה כשהודחה על ידי ראשל"צ עם 76:92

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ט

שחקני חולון הערב. הפציעות הכריעו
שחקני חולון הערב. הפציעות הכריעו
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

בכל שלוש הפעמים בהן נפגשו העונה הפועל חולון ומכבי ראשון לציון במסגרת ליגת העל בכדורסל - הייתה ידם של החולונים על העליונה כשזו ניצחה את הכתומים מעיר היין שלוש פעמים ברציפות במסגרת העונה הרגילה. הערב (ראשון) הנקמה הוגשה בצורה כואבת במיוחד עם הדחה מפתיעה בשלב רבע גמר הפלייאוף עם 76:92.

רק שלוש פעמים בתולדות הפלייאוף העליון התאוששה קבוצה משני הפסדים רצופים בתחילת הסדרה והצליחה לנצח אותה - אחת מהן הייתה מכבי ראשל"צ שעשתה זאת בעונת 2011/12.

חמש פעמים בלבד הצליחה קבוצה שדורגה במקום השישי בסיום העונה הסדירה, להדיח את היריבה שממול ברבע גמר הפלייאוף שסיימה את העונה במקום השלישי בטבלה - בשתיים מארבע העונות האחרונות מי שעשתה זאת הייתה גם כן מכבי ראשון לציון.

אחת מאותן הפעמים בהן ראשון הצליחה להדיח יריבה שדורגה מעליה בסיום העונה הייתה לפני 4 שנים בדיוק, אז הדיחה את הפועל חולון. הערב ראשל"צ עשתה זאת שוב, שוב מול חולון כשהדיחה אותה בתום משחק רביעי ביניהן בסדרה עם ניצחון בתוצאה 76:92 ו-3:1 במאזן ביניהן בסדרה.

חולון, שנעצרה בעונה שעברה רק בגמר הפיינל-פור, מפסידה לראשל"צ שכלל לא השתתפה בפלייאוף בעונה שעברה, זאת בעיקר בשל כמות הפציעות הבלתי הגיוניות שפקד את הקבוצה ברגעי סיום העונה וברגעי האמני-טיים.

הערב, במשחק חוץ בבית מכבי שבראשון, חולון ניסתה לעשות כל שאפשר כדי להשוות את הסדרה ולהחזיר את ההכרעה לאולמם הביתי, אך לצערם הסגל הקצר היה בעוכריהם כשאלה החזיקו מעמד במשך שלושה רבעים עד להתפרקות ברבע האחרון והמכריע. זה נגמר עם 76:92 מלא עניין ודרמה, במשחק שהוכרע רק בסיומו.

חולון מפספסת הזדמנות לשחזר את ההצלחה של מכבי ת"א, הפועל ירושלים, מכבי חיפה והפועל גלבוע/גליל שהיו ליחידות שהצליחו עד כה לחזור לשני גמרים רצופים בעשור הנוכחי. אחרי ששברה את שיא המועדון בכל הזמנים עם 24 ניצחונות בעונה הרגילה - הפועל חולון מסיימת את עונת 2018/19 עם פציעות רבות, סגל חסר והרבה חוסר מזל כשהיא מפסידה משחק חוץ שישי ברציפות בשנתיים האחרונות במסגרת הפלייאוף ולראשונה מזה שנתיים לא תהיה אחת מארבע האחרונות במפעל כלשהו אחרי שהייתה במרבית המפעלים שלקחה בהם חלק.

ראשל"צ במרחק נגיעה מהיסטוריה עם גמר שלישי בעונת 2018/19 - כשבשלב חצי הגמר תחכה לה לא אחרת מאשר הפועל ירושלים שניצחה אותה בגמר הגביע לפני כחודשיים, עליה גברו הכתומים באליפות ההיסטורית שלהם לפני 3 שנים. אחרי הזכיה בגביע ווינר סל והסגנות בגביע המדינה, האם הכתומים ישחזרו את הזכיה שלהם באליפות ההיסטורית מלפני 3 שנים?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il