חניכי 'עלה' בירושלים
חניכי 'עלה' בירושלים צילום: בנימין וייסמן

עשרות צעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, חניכי מרכז 'עלה' בירושלים, השתתפו בריקוד-הדגלים המסורתי לכבוד יום ירושלים.

רגע לפני שהצטרפו לשאר משתתפי ה'ריקודגלים', הופיעו החניכים עם ריקוד מיוחד לרגל המאורע, תוך שהחניכים מתניידים בכיסאות גלגלים. משתתפי ה'ריקודגלים' התרגשו לראות את הקבוצה הייחודית שהצטרפה לרוקדים וחלק מהנוכחים ביקשו להצטרף ולרקוד יחד עם החניכים.

הילדים והמתנדבים אשר פועלים לאורך כל השנה יחד ומתגברים על המוגבלויות, שרו, רקדו ושמחו יחד ברחובות ירושלים ונתנו לציבור תחושת שחרור מהשגרה ביום שחרור ירושלים. לאחר שביצעו את המופע, הצטרפו החניכים לשאר הרוקדים וחילקו להם ממתק לכבוד יום ירושלים.

עמיחי פילבר שהגיעה עם בתו טל ועם בתו רוני החניכה ב'עלה', אמר: "מעון עלה נמצא בכל מקום שיש בו שמחה ופעילות. הילדים האלה מקבלים את אותה הזכות כמו כל אזרח לבוא ולשמוח ביום ירושלים. לאחד את ירושלים המאוחדת שמאחדת את כל סוגי האנשים, ואנו מאוד שמחים שאנו יכולים להיות כאן ביחד".

שלומית גרייבסקי, מנכ"לית ''עלה'' בירושלים הוסיפה "אין טבעי עבורנו לחגוג את יום ירושלים, עם כל עם ישראל ברחובה של עיר. ירושלים מקפלת בתוכה את כל האנושיות והעשייה, ואת המשמעות של להיות יהודים. מבחינתנו מרכז 'עלה' בירושלים מהווה מגדלור לכל תושבי העיר בעשיה, בחינוך ובקבלת השונה. על אף המגבלות שעמן החניכים שלנו מתמודדים, מדובר בילדים כמו כל הילדים והצעירים האחרים עם אותן הזכויות המגיעות לכולם, שיודעים לשמוח ולחייך כמונו ומגיע להם להתרגש ולשמוח יחד עם כל עם ישראל".