גז מדמיע לכל נהג אוטובוס

ההסתדרות וועדי העובדים החליטו לצייד נהגי אוטובוס בגז מדמיע, לאחר שיעברו הדרכה על השימוש בו.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ט באייר תשע"ט

תרסיס גז מדמיע. אילוסטרציה
תרסיס גז מדמיע. אילוסטרציה
צילום: istock

ראשי ההסתדרות יחד עם ועדי העובדים בחברות התחבורה הציבורית, החליטו לצייד את נהגי האוטובוס בג מדמיע, כצעד ראשוני במאבק למיגור האלימות נגד נהגים.

בהמשך צפויים צעדים נוספים שמטרתם לשמור על ביטחונם של הנהגים והנהגות, וכפועל יוצא מכך, לשמור על ביטחונם של הנוסעים.

איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות וועד נהגי חברת התחבורה הציבורית "דן", ערכו הבוקר (שני) אסיפת מחאה בתחנה המרכזית בפתח תקווה, על רקע אירוע אלימות קשה שהתרחש לפני מספר ימים בעיר, שבו הותקף נהג החברה, בן 64, ע"י אדם שעלה לאוטובוס.

כאמור, בהסתדרות התקבלה החלטה לפיה בשלב הראשון נהגי התחבורה הציבורית יצוידו בגז מדמיע. ההסתדרות והוועדים יבקשו מהנהלות חברות התחבורה הציבורית לתדרך את נהגיהן כיצד לתפעל את הגז המדמיע באופן חוקי. איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות מייצג כ-7,500 נהגי תחבורה ציבורית של החברות אגד, דן, מטרופולין, והמטורנית בחיפה.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "לא נעמוד מנגד כאשר עובדים מותקפים באלימות במהלך יום עבודתם. על כתפיהם של נהגי ונהגות התחבורה הציבורית מוטלת אחריות כבדה לשלומם של מאות אלפי נוסעים מדי יום, ולא ייתכן שבמקום להתרכז בעבודתם, הנהגים יחששו לשלומם ולביטחונם. אנו בוחנים כל העת דרכים למיגון הנהגים, אך החובה של כל הגורמים הרלוונטיים היא לשתף פעולה למיגור התופעה החמורה".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, מסר: "ההסתדרות וועדי העובדים יפעלו בנחישות כדי להוקיע את התופעה החמורה של אלימות נגד נהגים בתחבורה הציבורית. ציוד הנהגים בגז מדמיע הינו צעד ראשוני, אך נפעל באמצעים נוספים כדי לשמור על ביטחונם של הנהגים. כבר בתקופה הקרובה אקיים התייעצויות עם יזמים בשוק, בנושא מיגון הנהגים. ההסתדרות תרתם ליישום מהלכים למיגון הנהגים ואף משתתפת במימונם, אך בד בבד אנו מקווים שמשרד התחבורה יירתם אף הוא לנושא חשוב זה, הן באמצעות חקיקה והן באמצעות מימון המיגון לנהגים".