כיתה
כיתה צילום: ISTOCK

המנהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך יקיים מחר (שלישי) יום עיון לראשי ישיבות וראשי אולפנות בשיתוף עם קהילת הנוצרים "בית אל" בזכרון יעקב.

בהזמנה ליום העיון אשר יצאה מטעם רכזת הפיתוח הדתי למנהלים וראשי מוסדות חינוך בחמ"ד הוזמנו המשתתפים להרצאה על הקהילה הנוצרית ולסיור למידה בבית הספר הטכנולוגי של קהילת בית-אל בהדרכתו של מנהל בית הספר.

בעקבות ההזמנה החריגה מטעם משרד החינוך פנו ראשי מוסדות לרבה של קרית שמונה, הרב צפניה דרורי, בשאלה האם מותר להשתתף ביום העיון.

"קיבלתי הזמנה ליום השתלמות של משרד החינוך בקהילת בית אל זכרון יעקב", כתב הרב בתשובתו והוסיף, "הופתעתי מקביעת הכינוס במרכז הנוצרי של אמה ברגר".

"אמנם המיוחד בדבריה הוא שהעובדה שקמה מדינת ישראל והינה מתגשמת הבטחת ה' הרי זה אומר שהבטחת ה' התגלתה בתקומת מדינתנו, ובזאת כולנו מאמינים. ההבדל שבין מה שאנו מאמינים לבינם – שהם מאמינים שאלוהיותו של ישו מתגלה בתקומת ישראל וזאת הוכחה לצדקת הנצרות והרי זו הכפירה הברורה ביותר באלוקי ישראל", קובע הרב.

בנוסף, אסר הרב על השתתפות של משרד החינוך ביום עיון המתקיים במשותף עם קהילה נוצרית.

"הנצרות כופרת בתורה כולה ובחובת קיום מצוותיה ומבחינה זו לא השתנתה במאומה. כל כינוס של החינוך בישראל רק מאמץ דרך זו ומבלבל לבבות רכים ופשוטים והופכם לקרבן של המיסיון הנוצרי. לפיכך אסור למשרד החינוך להשתתף בפעולות לעידוד הכרת הנצרות ומוסדותיה", הבהיר הרב דרורי.

בעקבות הפסיקה, ראשי מוסדות שונים מתכוונים להיעדר מיום העיון, והם פועלים לבטלו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו