קובי אלירז פוטר במפתיע

קובי אלירז עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, פוטר במפתיע מתפקידו.

תגיות: קובי אלירז
ערוץ 7 , כ"ט באייר תשע"ט

קובי אלירז פוטר במפתיע-ערוץ 7
קובי אלירז
צילום: הלל מאיר/TPS

קובי אלירז עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, פוטר במפתיע מתפקידו, כך דווחה כרמל דנגור בחדשות "כאן". בליכוד דחו הערב דיווח לפיו שילה אדלר מונה לתפקיד במקומו.

אלירז, תושב עלי, נשוי ואב לשישה. בצעירותו למד במדרשיית נעם, ולאחר מכן למד שנים ארוכות בישיבת שבי חברון. את שירותו הצבאי עשה כלוחם בחטיבת גולני, ובמילואים הגיע לדרגת רב־סרן. במשך תקופה מסוימת כיהן כיו"ר אמנה, ואז כיו"ר הוועד בעלי במשך שמונה שנים.

אלירז סייע רבות, מתוקף תפקידו, לפתור דילמות משפטיות רבות ברחבי יהודה ושומרון. מי שמינה אותו לתפקיד הוא שר הביטחון הקודם, משה בוגי יעלון, שהעריך מאוד את כישוריו.

ליברמן, שהחליף את יעלון, בחר להשאיר את אלירז בתפקידו למרות שמדובר במינוי אישי של קודמו בתפקיד.

ראש מועצת אפרת עודד רביבי צוטט בעיתון "מקור ראשון" בעבר כמי שמשבח את פעילותו של אלירז, "אנחנו חיים במציאות הכוללת מורכבות מדינית ומשפטית, והדרך הטובה להתמודד איתה היא חשיבה מחוץ לקופסה. לקובי יש חשיבה כזאת. הוא איש חכם, מעמיק ויצירתי, שהשכיל לרכוש גם את אמונם של הממונים עליו וגם את אמונם של חבריו בהנהגת ההתיישבות. עם קובי אתה מדלג על שלב השכנוע. הוא מבין בדיוק את הצרכים, מכיר את הפרטים, את השטח ואת הכוחות הפועלים, ויש לו ראייה רחבה של כל מה שקורה. הוא עובד בשקט, לא מייצר כותרות".