ראשי הרשויות ביו"ש לנתניהו: השאר את קובי אלירז בתפקידו

ראשי הרשויות באיו"ש פנו לראש הממשלה בבקשה לשקול מחדש את החלטתו לפטר את קובי אלירז מתפקיד עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט באייר תשע"ט

ראשי הרשויות ביו"ש לנתניהו: השאר את קובי אלירז בתפקידו-ערוץ 7
קובי אלירז
צילום: הלל מאיר/TPS

ראשי הרשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לשקול מחדש את החלטתו לפטר את קובי אלירז מתפקיד עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות.

במכתב שהוציאה מועצת יש"ע, עליו חתומים כל ראשי הרשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, נאמר כי "קובי דואג במאור פנים ובמקצועיות אין-קץ להתיישבות הישראלית ולתושביה. לפניו עומדות זכויות רבות בקידום בנייה, תשתיות, מרכיבי ביטחון ועוד".

"במהלך תפקידו", כותבים ראשי המועצות, "קובי ייצג את ראש הממשלה ושר הביטחון מול ההתיישבות באותה נאמנות שבה הוא ייצג את עמדת ההתיישבות מול בכירי משרד הביטחון''.

עוד כותבים ראשי המועצות, כי פיטוריו המיידים של אלירז יגרמו "לפגיעה מהותית בטיפול בבג"צים חשובים, בהמשך קידום הסדרת השכונות והישובים וההתיישבות בכלל".

"אנו, ראשי המועצות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, מבקשים שתשקול מחדש את החלטתך זו ותשאיר את קובי בתפקידו, למען ההתיישבות", נאמר בסיום המכתב.

קובי אלירז, עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, הוא תושב עלי, נשוי ואב לשישה. בצעירותו למד במדרשיית נעם, ולאחר מכן למד שנים ארוכות בישיבת שבי חברון. את שירותו הצבאי עשה כלוחם בחטיבת גולני, ובמילואים הגיע לדרגת רב־סרן. במשך תקופה מסוימת כיהן כיו"ר אמנה, ואז כיו"ר הוועד בעלי במשך שמונה שנים.

אלירז סייע רבות, מתוקף תפקידו, לפתור דילמות משפטיות רבות ברחבי יהודה ושומרון. מי שמינה אותו לתפקיד הוא שר הביטחון הקודם, משה בוגי יעלון, שהעריך מאוד את כישוריו. ליברמן, שהחליף את יעלון, בחר להשאיר את אלירז בתפקידו למרות שמדובר במינוי אישי של קודמו בתפקיד.