מוטי יוגב: צועקים 'הדתה' וזורעים פילוג

ח"כ מוטי יוגב גיבה את ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אין כמו התורה, גויים ואומות רבות אחרות לומדות אותה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בסיון תשע"ט

מוטי יוגב: צועקים 'הדתה' וזורעים פילוג-ערוץ 7
מוטי יוגב
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת מוטי יוגב מהבית היהודי אמר הבוקר (שלישי) בראיון לאריה גולן ברשת ב' כי הביקורת על ח"כ בצלאל סמוטריץ' נובעת מניסיונות הפחדה, כהגדרתו.

יוגב הגיב לדברים שאמר מוקדם יותר ראש התנועה הרפורמית בישראל, גלעד קריב, "שמעתי את ההפחדות של הרב גלעד קריב, לצעוק הדתה ולזרוע פילוג. רוב הציבור רוצה שורשים. הוא מביא את היהדות, אבל יש הרבה בורות מאחורי הדברים.

''כפי שאמר יעקב חזן, ביקשנו לגדל אפיקורסים אבל גידלנו בורים ועמי ארצות. אין כמו התורה, הן במידות, הן במוסר והן בדברים אחרים. גויים ואומות רבות אחרות לומדות אותה".

עוד הוסיף יוגב כי "הצירוף של מדינה יהודית ודמוקרטית הוא צירוף מופלא. זכותם של ראשונים, דוד בן-גוריון ואחרים. אתה אמרת בשעה הקודמת שהתורה, שבעוד שישה ימים נחגוג את קבלתה, היא התרומה הרוחנית התרבותית הגדולה ביותר שנתן העם היהודי לאנושות. היא עושה סדר באי-סדר: כבד את אביך ואת אמך, לא תרצח, לא תנאף, לא תגנוב, לא תחמוד".

עוד התייחס יוגב לפרסומים אודות הסכמה קואליציונית שהייתה בין יהדות התורה והליכוד על ביטול איסור ההפרדה באירועים ציבוריים. "לא מדובר בהפרדת נשים וגברים, זו הפחדה. במקום שבו נשים וגברים רוצים לקיים הפרדה, כשם שלא תכפה הפרדה במקום שלא רוצים, כך לא תכפה עירוב במקום שרוצים. נשים אקדמאיות, היי-טקיסטיות בציבור החרדי נמנע מהן ללמוד כי הן לא רוצות ללמוד עם גברים. הכול לפי רצון הציבור.

"אמש הייתי בחתונה, חלק היה נפרד, חלק היה מעורב ובא לציון גואל. כפי שאמרתי לך, יסודותינו ביהדות ובתורה, התנהלותנו היא דמוקרטית בהסכמה. אם הציבור רוצה לעשות כך בבית שמש ובחולון יעשה כך, בתל אביב יעשה אחרת. אנחנו צריכים להתנהל קצת יותר בנחת ולפי רצון ציבורי".

יוגב שיתף את אריה גולן בתסכולו בשל הפסקת פעילותה של הממשלה ואמר: "אם תשאל אותי איפה כעת הדי-9 שלי, הוא מזמן כבר עוסק במדינה בהפסקה ובחוסר אחריות של אי האפשרות להקים ממשלה, ובצורך למגן את הצפון – תכניות שנגדעו; בצורך למנוע סגירת הוסטלים לנערות בסיכון שבסוף החודש הזה אולי נסגרים על ידי שר הרווחה שבכלל לא אכפת לו מהן והנערות תצאנה לרחוב; בצורך לטפל בעוד עשרות בעיות כמו תשלומי הורים בחינוך; אנחנו לא מדינה בהפסקה. האחריות מחייבת אותנו להמשיך לטפל בדברים הללו".

בתשובה לשאלה אילו תיקים תדרוש מפלגת הבית היהודי אחרי תוצאות הבחירות הבאות, הבהיר יוגב כי הוא תומך באיחוד הכוחות הציוניים דתיים, בראשות הרב רפי פרץ, יו"ר הבית היהודי: "מה יהיה אחרי תוצאות הבחירות הבאות? אני מקווה שהיא תהיה טובה ונוכל לדרוש תיקים נוספים, שלושה וארבעה, הכל תלוי בגודל ההתאחדות של כל המפלגות, הכוחות, הציוניות דתיות בראשותו של הרב רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ', ואני מקווה שבצירוף תוספת כוחות אני מקווה שנביא תוצאה גבוהה יותר ומשם הכול פתוח".