מפגש המחזור הענק של ישיבת חיצים

בישיבת חיצים התקיים מפגש מחזור לכל בוגרי הישיבה. בימים אלו בונים בישיבה בית מדרש חדש לזכר בוגרי הישיבה שנפלו.

ערוץ 7 , א' בסיון תשע"ט

מפגש מחזור ענק
מפגש מחזור ענק
צילום: יהושע שרמן

ישיבת 'חיצים' ערכה אמש (שני) מפגש מחזור ענק אליו הוזמנו כל בוגרי הישיבה לרגל חגיגות 25 שנים להקמתה.

אל המפגש המיוחד הגיעו מאות מתלמידי הישיבה לאורך השנים ואף הוכרז בו על הקמת בית מדרש חדש לזכרם של בני הישיבה שנפלו.

"במהלך 25 השנים שישיבת 'חיצים' פועלת, למדו בה כ-660 תלמידים, 400 מהם נמצאים כאן באירוע הבוגרים", סיפר יהושע שרמן, מנכ"ל הישיבה, "אתה מבין מה זה אומר? לאנשים שלמדו כאן הישיבה הייתה הרבה יותר מבית ספר שבאים לעשות בו בגרות, עבורם 'חיצים' היא בית שהקנה להם כלים לבית ספר של החיים ולהתמודדויות מורכבות בהרבה".

הוא הוסיף, "אנשים מספרים שברגעים רבים בחיים כשהם התמודדו מול קשיים, הם השתמשו בכוחות ובאמונה העצמית שהם קיבלו מכאן. הם זוכרים לטובה את ההכלה הגדולה, את העובדה שגם אם מתחו את החוט לעולם לא ויתרנו להם, ובוודאי שלא עליהם חלילה, ופעלנו במסירות גדולה על מנת לחזק אותם ולעזור להם לבנות קומה נוספת של בטחון באישיות. הסבלנות המגיעה מהתובנה ש'כחיצים ביד גיבור, כן בני הנעורים', מוכיחה את עצמה כל פעם מחדש. כשפוגשים את הבוגרים ורואים את התהליך שהם עברו כאן ואת המקומות הנהדרים אליהם הגיעו – זה פשוט מרגש".

ישיבת חיצים הוקמה לפני 25 שנים ביישוב איתמר על ידי רב היישוב הרב נתן חי. הישיבה ידועה במסעות שהיא מקיימת עם התלמידים בהם הם לוקחים אחריות על כל היבטי המסע, ובחינוך למצוינות באהבת הארץ.

לפני שנתיים דורגה הישיבה במקום השלישי בדירוג הישיבות התיכוניות השולחות את תלמידיהן לקרבי, וכ-80% מבוגריה השיגו תארים אקדמאיים. הישיבה ידועה ככזו המתמודדת עם צעירים מוכשרים שישיבה בכיתה למשך זמן ארוך עלולה להוציא אותם מריכוז, ומקשה עליהם להסתגל למסגרת הלימודים המסורתית.

"אני פחות הסתדרתי עם הלימודים הקונבנציונליים, הייתי 'היפראקטיבי' עם דיסלקציה, ולא היה לי פשוט ללמוד. ישיבת 'חיצים' פשוט העלתה אותי על הגל", שיתף יעקב עציון (30) מאלון מורה, בוגר הישיבה ויועץ לכלכלת המשפחה במקצועו.

עציון הוא גם אחד ממארגני ערב פגישת המחזורים שנערכה אמש בישיבה. "בחודשים האחרונים כאשר התקשרתי לבוגרים והודעתי להם על פגישת המחזור, הדבר הראשון שהרגשתי מעברו השני של הקו הוא שמחה גדולה. כולם שמחים להיזכר בתקופה שהם למדו ב'חיצים'. הם נזכרים באמונה שהצוות החינוכי העניק להם בתקופת לימודיהם, והם רוצים להעניק חזרה. אנשים מכל הארץ אשר עובדים במגוון עבודות במגזר הציבורי והפרטי, זוקפים זאת לזכותה של ישיבת 'חיצים', על כך שפתחה עבורם את היצירתיות, על שהצוות החינוכי האמין בהם, ועל ארגז הכלים המשמעותי שהם רכשו כאן לקראת יציאתם לחייהם כבוגרים ועצמאים".

כאמור, בימים אלה מקדמים בישיבה את בניית בית המדרש לזכרם של בני הישיבה שנפלו בפעולות איבה ובמהלך שירותם הצבאי. לשם כך ייפתח בשבוע הבא קמפיין גיוס המונים להקמת בית המדרש.

לדברי שרמן, "היו לישיבה מאז יסודה תקופות לא קלות, ולא רק שצלחנו אותם, אלא שאנו גם מגדילים כעת את הישיבה בכדי שנוכל להעניק יותר לתלמידים הקיימים, ולאפשר לעוד תלמידים להצטרף למסע שלנו".

הוא סיכם, "אנחנו מוציאים מכאן אמירה ברורה: אנחנו כאן כדי לבנות ולהיבנות ובית המדרש יוקם לזכרם של בוגרי הישיבה שנפלו בקרבות, כתוצאה מטרור או מתאונות דרכים. כל אחד שיתרום יהיה שותף בבניין קומה רוחנית של ישיבת 'חיצים' ולשימור זכרם של תלמידינו ז"ל".