ספר התורה הוכנס לגן הלאומי

חניון הלילה שבגן הלאומי אשקלון הוא אחד מתוך שני חניוני לילה יחד חוות משמר הכרמל בהם הוכנס ספר תורה לחניון הלילה.

ערוץ 7 , א' בסיון תשע"ט

ספר התורה הוכנס לגן הלאומי-ערוץ 7
הכנסת ספר התורה לגן הלאומי באשקלון
צילום: יניב כהן רשות הטבע והגנים

רשות הטבע והגנים ועיריית אשקלון ערכו היום (שלישי) טקס הכנסת ספר תורה לבית הכנסת שהוקם בגן הלאומי אשקלון, במסגרת התאמת חניון הלילה שבגן הלאומי גם לקהל שומרי שבת.

בטקס השתתפו בכירים מרשות הטבע והגנים ועיריית אשקלון ביניהם מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין וראש עיריית אשקלון תומר גלאם יחד עם נציגי הלוחמים ומשפחות שכולות שתרמו את ספר התורה לזכר יקיריהם וקהל רב מקרב תושבי העיר.

הכנסת ספר התורה היא חלק משורת צעדים שמובילה רשות הטבע והגנים בשנה האחרונה להתאמת חניוני הלילה של הרשות גם לקהל שומרי שבת עם מגוון אמצעים ושירותים ייעודיים, שיאפשרו לקהל שומרי השבת למצוא בחניון הלילה את כל מה שנדרש על מנת ללון בחיק הטבע תוך שמירה על הלכות שבת.

בין השירותים המוצעים בחניוני הלילה המותאמים גם לשומרי השבת: ספרי תורה, עירוב מאושר ע"י רב, פלטות שבת (בהזמנה מראש במערכת ההזמנות) ומיחמים, אזור להדלקת נרות, משחקי קופסה וכדור, ועוד.

נכון לעתה חניוני הלילה של רשות הטבע והגנים ברחבי הארץ שכבר הותאמו גם לקהל שומר שבת מעבר לחניון הלילה שבגן הלאומי אשקלון הם: חוות משמר הכרמל, מקורות הירקון ומצדה מערב, כאשר בהמשך יותאמו חניוני לילה נוספים.

חניון הלילה שבגן הלאומי אשקלון הוא אחד מתוך שני חניוני לילה יחד חוות משמר הכרמל בהם הוכנס ספר תורה לחניון הלילה והראשון בו נערך טקס חגיגי להכנסת ספר התורה.

ספר התורה שבגן הלאומי אשקלון נתרם על ידי משפחת גורן-גרוזייצ'נסקי לזכר בני המשפחה שנספו בשואה ולזכרם של לוחמים מגדוד 52 ו- 9 מחטיבה 14, שהגנו בגופם ובנפשם על מדינת ישראל בקרבות הבלימה במלחמת יום הכיפורים.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "חוויית לינת השטח מחברת מאד את האדם לטבע. החוויה זו בשבת מתרוממת למדרגה גבוהה אף יותר - חיבור שבת 'בראשית' לנופים בראשיתיים, נפש, גוף ונשמה יתירה. השהות המשפחתית בטבע היתה עד היום די חסומה בפני שומרי השבת. הקמת עירוב והקלה על שמירת השבת בחניונים מנגישה אותם לציבור גדול מאד ואני צופה חיבור הולך וגדל של שומרי השבת ללינות הלילה בשטח".

תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון, הוסיף "הכנסת ספר התורה היום לבית הכנסת בגן הלאומי והכשרת החניון לציבור הדתי תאפשר לקהל רחב יותר של תושבים ליהנות מהפנינה המקומית שלנו לצד שמירה על אורח חייו. מדובר בבשורה של ממש שמהווה נדבך נוסף בשיתוף הפעולה החשוב שיש לנו עם רשות הטבע והגנים, שנועד להעצים את המקום ההיסטורי והמרתק הפועם בלב העיר שלנו. תודה לכל השותפים ותודה מיוחדת למשפחה היקרה שתרמה את ספר התורה המבורך הזה והביאה אותנו למעמד המרגש הזה".