יהודית קצובר מברכת בשם מקבלי הפרסים

במרכז הקונגרסים הבינלאומי בנייני האומה שבירושלים הוענקו הערב (שלישי), זו השנה ה-12, פרסי מוסקוביץ' לציונות.

פרס 'עוז ציון' הוענק לראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, פרופ' משה קופל, מייסד ויו"ר פורום "קהלת" וד"ר עליזה בלוך ראש עיריית בית שמש.

פרס 'רוח ציון' הוענק לד"ר מאור פריד, מוביל תכניות לקידום נוער בפריפריה, ולרותי-אנטוהון טורצקי, העוסקת בהטמעת נס קיבוץ הגלויות בקרב ילדי ישראל.

בשם מקבלי הפרס נשאו דברים יהודית קצובר ונדיה מטר, שלצד דברי התודה על ההחלטה להעניק להן את הפרס הדגישו את חשיבותו של הפרס ככלי לעידוד המעש הציוני בדור הנוכחי וככלי לביטוי קולו של העם הרואה במובילי החזון הציוני מופת לעשייה ולחזון.

השתיים הודו באופן מיוחד לצ'רנה מוסקוביץ' ולבעלה המנוח ארווין ז"ל על יוזמת הפרס המושך סביבו תשומת לב ציבורית רבה ומפיח רוח חלוצית ואידאליסטית במרחבי העשייה השונים של מדינת ישראל.

עוד התייחסו השתיים בדבריהן למהפך התודעתי שחל בשנים האחרונות סביב חזון הריבונות, חזון שעד לא מכבר נראה היה כבלתי ניתן ליישום וכיום מוצב כבסיס לתכנית מדינית שמפלגת השלטון, הליכוד, והעומד בראשה, רואים בה יעד בר ביצוע.

קצובר ומטר ציינו בדבריהן כי כשם שזוכי הפרס אינם אלא חוליה בשרשרת הדורות והעשייה הציונית, כך גם הדור הצעיר המתגייס בהמוניו מכל קצווי הארץ לקידום והטמעת חזון הריבונות בחברה הישראלית, מהווה נדבך נוסף בדרך להגשמת והשלמת החזון הציוני. השתיים סיפרו על הדגש ששמה תנועתן על פעילות הנוער והצמחת מנהיגות ציונית, אידאליסטית וחדורת מטרה למדינת ישראל של הדור הבא.

ברוח הימים הללו ו'תכנית המאה' של הנשיא האמריקאי, התריעה קצובר בדבריה מרעיון החלת הריבונות על יישובי יו"ש לבדם, וקבעה כי הסכמה למהלך שכזה תהווה גם נסיגה מהחזון הציוני של שיבת עם ישראל לכל מרחבי ארצו המובטחת, וגם הפקרה בפועל של הישובים לגחמתה של הישות הערבית שעלולה לקום בשאר 90 האחוזים של יהודה ושומרון, אם לא מעבר לכך.

"אנו בעיצומו של מהלך היסטורי אלוקי, מהלך היסטורי, שעם כל נפתוליו התקדם תמיד בדרך המלך העולה ציונה. מהלך שאינו אלא מאבק בלתי פוסק בדרך לגאולה, גאולת ארץ ישראל והעולם כולו, גאולה פיזית ורוחנית שיש בה דינמיקה בלתי פוסקת של יצירה, של תורה, של עשייה, בדרך לעולם מתוקן יותר, לטוב ולשלום. לכן, גם בערב זה אנו קוראים להמשיך במסע, כולנו ממשיכים יחד את ה"לך לך" של אברהם אבינו", דברי קצובר ומטר.

אירוע הענקת הפרסים הופק על ידי אשי הורוביץ ושיראל בלייכר, וכלל מופע מלא של אברהם פריד ולצידו המוסיקאי והזמר אמיר דדון כאמן אורח.