ההמצאות היפניות ההזויות בעולם

תמיד רציתם מקרר שיעקוב אחריכם לכל מקום? מישהו שינשוף עבורכם על האוכל? ליפנים יש פתרונות להכל

מתנאל ראט , ב' בסיון תשע"ט

אם זה עובד בים- למה שזה לא יעבוד ביבשה?
אם זה עובד בים- למה שזה לא יעבוד ביבשה?
צילום: iStock

יפן נחשבת לאחת מהמדינות המובילות בעולם בהמצאות ובפיתוח טכנולוגי, אבל לפעמים זה פשוט מוגזם. ריכזנו עבורכם כמה המצאות יפניות שיכולות אולי להקל עליכם את החיים, אבל מצד שני לא בטוח כמה הן באמת נצרכות.

משקפי טיפות עיניים

להשתמש בטיפות עיניים זה אולי נראה קל, אבל למעשה מדובר בעסק מסובך למדי. המטרה היא להשאיר את העין פתוחה תוך כדי שמטפטפים לתוכה טיפות, ואם לא די בזה, צריך גם לכוון שהטיפות באמת יפגעו בעין ולא סתם ירטיבו את הלחי. עם משקפי טיפות העיניים לעומת זאת, העניינים הופכים לפשוטים הרבה יותר. במרכז העדשה של המשקף ישנו חור דרכו הנוזל ייפול ישר לאמצע העין. ואם לא התחברתם להמצאה, אפשר גם להשאיר את העין פתוחה ע"י קיסמים וככה לפתור את כל הבעיות יותר בקלות.


ספונג'תינוק

ילדים זה שמחה וברכה, אבל גם הרבה נקיונות. סחבת התינוק שהומצאה ביפן מנצלת את העובדה שהתינוק ממילא זוחל על הרצפה, ומאפשרת לו לנקות גם את הרצפה על הדרך. בנוסף למי שרוצה הסחבה מגיעה בשלל צבעים וצורות על מנת שהתינוק לא ילבש תמיד את אותם סמרטוטים. הבעיה העיקרית בהמצאה היא שכנראה התינוק נושם הרבה אבק תוך כדי הזחילה, ככה שכדאי לשקול כמה זה שווה את הספונג'ה.


מאוורר לנודלס

אם יש משהו שהיפנים מקצועיים בו זה לאכול נודלס. הבעיה העיקרית היא שלפני כל ביס צריך לנשוף על הנודלס כמה פעמים עד שהוא מגיע לטמפרטורה אכילה. במיוחד בשביל זה היפנים חיברו לצ'ופסטיק מאוור קטן שינשוף על האוכל בשבילכם, ולא תצטרכו להזיע יותר מדי.

דלת פינג פונג

ביפן, טניס שולחן הוא לא משחק שולי, אלא משחק חובה בכל בית. הבעיה העיקרית היא שברוב הבתים היפנים בקושי יש מקום למיטה לישון עליה, ובטח שאין מקום מיותר לשולחן פינג פונג באמצע הסלון. עם ההמצאה היצירתית של דלת הפינג פונג, השולחן לא תופס בכלל מקום בבית, והוא אפילו חוסך לקנות דלת.


המקרר שיעקוב אחריכם לכל מקום

ולסיום, אחת ההמצאות היפניות העצלניות ביותר- מקרר שלא צריך לקום מהספה בשבילו. הממציא טוען שהדבר שהכי מבאס אותו הוא לקום מהספה וללכת עד למקרר בשביל לקחת לעצמו עוד אוכל, והמקרר החדש יוכל לשנות לו את החיים. המקרר יודע לזהות פקודות קוליות פשוטות כמו "בוא לסלון" או "תחזור למטבח", והוא מופעל על ידי סוללה נטענת. צריך רק להיזהר שלא להתמכר יותר מדי למקרר, אחרת ההמצאה הבאה שתראו תהיה ההליכון בחדר הכושר.

יש לכם המצאות טובות יותר? המצאתם מיקרוגל שיודע גם לקרר? מוזמנים לספר לנו בתגובות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם