מעלון לבית עם מדרגות. גם איכותי וגם שומר שבת

מעלון זה הפתרון המושלם לבית עם מדרגות שמעוניינים להפוך אותו לנגיש יותר באופן הכי פרקטי שאפשר.

ערוץ 7 , ב' בסיון תשע"ט

מעלון לבית עם מדרגות. גם איכותי וגם שומר שבת-ערוץ 7
מעלון. אילוסטרציה
צילום: iStock

מעלונים הם אמצעי ניידות אופטימלי המותאם לבתים עם מדרגות בהם מתגוררים אנשים עם מוגבלויות פיזיות כאלו ואחרות.

מעלונים אלו מיועדים לכל סוגי גרמי המדרגות המותקנים בסביבת המגורים, בין אם מדובר בגרם מדרגות מתעקל ובין אם מדובר בגרם מדרגות ישר.

בין יתר סוגי המעלונים תוכלו למצוא מעלוני כיסא המיועדים לאנשים בעלי מוגבלויות אשר אינם נדרשים לכסא גלגלים לצרכי ניידות ומעלוני משטח המיועדים לאנשים עם מוגבלויות אשר אינם יכולים להתנייד ללא כסאות גלגלים.

גם מעלוני הכיסא וגם מעלוני המשטח מיועדים לגרמי מדרגות מעוקלים או ישרים, כאשר כל מעלון המותקן בסביבת המגורים מותאם לצרכי הניידות הנחוצים לאותו אדם העתיד לעשות בהם שימוש. דגמי המעלונים השונים מותאמים לכל גרם מדרגות המותקן בבית הלקוח, כאשר גם בדגמי מעלוני הכיסא וגם בדגמי מעלוני המשטח, תוכלו למצוא פתרונות התאמה מלאים בהתאם לצרכי הלקוח.

מעלונים אלו מיוצרים מחומרי גלם איכותיים המבטיחים עמידות וכושר נשיאה מקסימלי של 250-300 קילוגרם במקרים של מעלוני משטח, וכושר נשיאה של 150-200 קילוגרם במקרים של מעלוני כיסא. בשני המקרים, מדובר במעלונים איכותיים, קלים ונוחים לתפעול ושימוש, כאשר כל מעלון מאובזר בפקד חשמלי המאפשר לאדם העושה שימוש במעלון לשלוט במהירות הנסיעה שלו. כמו כן, מעלונים אלו מאפשרים התקנה של פקד שבת המיועד לבעלי מוגבלויות שומרי שבת. באמצעות פקד זה, ניתן לבצע פעולה אוטומטית של המעלון ובכל להפוך את המעלון למעלון שומר שבת.

מעלוני כיסא ומעלוני משטח מיוצרים משני רכיבים עיקריים הכוללים:

  • מסילת שינוע המותקנת על גבי מעקה גרם המדרגות, כאשר במבנה מדרגות בו לא מותקן מעקה ניתן להתקין את המסילה באופן כזה שתתאים למידות גרם המדרגות.
  • כיסא/משטח – המהווים למעשה את הפלטפורמה על גביה ניתן להתנייד.

מה חשוב לדעת על התקנת מעלונים בסביבת המגורים?

התקנה של מעלוני כיסא או מעלוני משטח בבתים בהם קיימים גרמי מדרגות (מעוקלים או ישרים) הינה פעולה מקצועית המיושמת בהתאם לתקן הנדרש ובהתאם לכל תקני הבטיחות האפשריים. מעלונים אלו למעשה "מולבשים" על גבי המסילה הייעודית אשר מותקנת בגרם המדרגות, כאשר את כל סוגי המעלונים ניתן להתקין משני צידי גרם המדרגות וזאת בהתאם לצרכי הלקוח ובהתאם למבנה הייעודי.

את ההתקנה מבצעים צוותי התקנה מיומנים ומנוסים הפעולים מטעמה של החברה האחראית לתכנון ולייצור המעלון הנדרש עבורכם, כאשר החברה העומדת מאחורי ייצור המעלון, מספקת לכם את כל שירותי ההתאמה הנחוצים במסגרת הליך תכנון המעלון.

לסיכום, התקנת מעלון כסא או מעלון משטח בבית הלקוח, היא פעולה הכרחית ומומלצת לכל סביבת מגורים בה קיים גרם מדרגות המהווה מכשול ניידות עבור בעלי מוגבלויות פיזיות כאלו ואחרות. תכנון המעלון הוא פעולה המיושמת על ידי נותני שירותים העוסקים ומתמחים בנושא וזאת בהתאם להליך תכנון קפדני.